Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezt a mutatványt miért csinálj...

Ezt a mutatványt miért csinálja néhány sofőr?

Figyelt kérdés

Van egy szakasz a megyében(Heves) ahol dupla sáv van, 110-es tempó megengedett.

És néha egy traktor zötyög a szélső sávban, 20-30 km/h-val.

Dombos környék, nem belátható az útszakasz.

Mindig a jobb szélső sávban megyek.

És Legtöbbször az van, hogy megy a belső sávban valaki, látja, hogy ott egy traktor, de direkt gázt ad, ha be akarok menni a belső sávba.

Nem lelassít, hanem rátelepszik a dudára.

Emiatt már párszor majdnem felkenődtem a traktorra.

(de szerintem azon a szakaszon nem is lehetne traktorral közlekedni)



2020. máj. 15. 03:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Legyenek egyértelműek a szándékaid. A belsőben nálad gyorsabban haladva olykor nehéz eldönteni, hogy be akarsz-e vajon sorolni majd elém vagy lelassítasz és csak utánam szàndékozol átsorolni. Ha nem vagy benne biztos, hogy a belsőben érkező mögé jelentősebb fékezés nélkül be tudsz sorolni, akkor inkàbb válts sávot idejekorán (természetesen nem kényszerítve hirtelen fékezésre a belső sávban érkezőt), ekkora sebessègkülönbségnél úgyis hamar letudjàtok azt a traktort.
2020. máj. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kb egyforma sebességgel megyünk, mögöttem balra megy a másik autós, kb 10-20 vagy több méterre. Szinte minden esetben mindig ez volt.

Természetesen kirakom az indexet, aztán lehet, az illető nem látja, csak azt, hogy próbálnék átmenni, de olyankor ő beletapos a gázba, a traktor meg vészesen közeledik.

Én eleve nem mennék a belső sávban sem, de ha ott is mennék, ha látom, hogy bajban van egy illető, egyből segítenék rajta, nem még beletaposok a gázba, meg rátehénkedek a dudára.

2020. máj. 15. 04:08
 3/13 A kérdező kommentje:

[link] ,19.8818215,3a,75y,52.32h,91t/data=!3m6!1e1!3m4!1su4CDPqTuLIS4zCm-YjDpBA!2e0!7i13312!8i6656


Persze hogy kint van a traktorral behajtani tilos, szerintem ugyanaz a traktor zötyög mindig ugyanott.

2020. máj. 15. 04:13
 4/13 A kérdező kommentje:
2020. máj. 15. 04:16
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy az első leírta.

De az is lehet, hogy a traktorosra dudálnak, mert tiltott helyen közlekedik.

2020. máj. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha viszont közel azonos a sebességetek, akkor tényleg nyugodtan megteheted, hogy enyhe fékezéssel mögé sorolsz.
2020. máj. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
direkt gázt ad, hogy te kényelmesen besorolhas mögé
2020. máj. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Tehát te lassabb vagy, mint ő, majd az utolsó pillanatban vágnál be elé...

És nem érted mi a gond?

2020. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Én azért szoktam gazt adni, mert előreláthatólag elém már csak akkor fér be ha én erősen befékezek, ezért inkább ragyorsitok hogy mögöttem több helye legyen beférni. Dudálni nem szoktam.
2020. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#8, láthatóan problémát jelent neked az olvasás, gondolom evvel eddig nem voltál tisztában, tehát legközelebb magadban keresd a hibát, mielőtt ostobaságot kérdezel vissza...
2020. máj. 15. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!