Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyorshajtas a trafival?

Gyorshajtas a trafival?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket. Ha véda kamera kattint le akkor van bizonyos eltérés ahol nembuntetnek meg. De ha rendőr a trafival akkor ott nincs tehát ha 54 gyel megyek akkor is kapok csekket.

Vélemény, mennyire igaz a cikk? (ha akarjatok belinkelem majd acikket) ti kaptatok már igy csekket?


2020. máj. 7. 05:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%
Az egyik a tolerancia, a másik a műszer hibahatára. Nem én akartam, nem én találtam ki.
2020. máj. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
A hibahatár miatt van az, hogy 50-es korlátozásnál nem 50,0000001-tő büntetnek, hanem csak 54-től. Hiába görcsölsz, nem 69-től büntetnek. De, te találtad ki, hogy még hozzá kell adni.
2020. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
70%

Pedig jól írta a 9-es írta.

A 3 km/h (100 felett 3%) az álló műszer hibahatára (mozgó műszernél 5 km/h, illetve 5%). Ezért szoktak a gyakorlatban 69-től büntetni, mert ha a műszer 69-et mért, akkor már tutibiztos, hogy a valós sebességed 65 felett volt, így nem lehet belekötni.

2020. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!