Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Célszerűnek tartjátok kiszálln...

Célszerűnek tartjátok kiszállni megnézni, hogy mennyi hely van a kocsi mögött?

Figyelt kérdés

6 éve van jogosítványom, 2.5 éve vezetek 3.5 tonnás kisteherautót, többnyire dobozos Ivecot.(2012-es évjárat, jön-megy megáll extrákkal van felszerelve - semmi több,pl kamera)

Ha egyedül vagyok a belvárosban, és párhuzamosan kell parkolni akkor félig-meddig beparkolok és megnézem, hogy mennyit mehetek még hátra.

Általában nagyobb helyekre állok be, hogy kényelmesen tudjak hátul pakolni, de van hogy ez nem kivitelezhető, így beszoktam állni akkora helyre is ahová épphogy beférek, és oldalról pakolok (ami nem kényelmes egyébként)

A nagyobb helyekhez nem szoktam kiszállni, csak ritkán, nem szeretnék fizetni károkozásért.

Viszont több kollégám is mondja,hogy az milyen amatőr dolog, meg ők a profik stb (többségük évtizedes tapasztalattal vezet)

Ennek ellenére valahogy mindig a fülembe jut, hogy ő ezt húzta meg ő azt etc.

Igazából én nem érzem cikinek, azért 2.5 év de még a 6 év se olyan nagy tapasztalat, ennek ellenére szerintem jól vezetek, főleg ahhoz képest hogy mennyi ideje csinálom, és hogy akkor mikor elkezdtem volt vagy 20 ezer levezetett kilométerem az is személyautóval.


2020. máj. 5. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is meg szoktam nézni. Mindig vannak ilyen okos mikulások, akik kormánnyal a kezükben születtek, ignoráld őket.
2020. máj. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy benne biztos, inkább nézd meg.

Kevésbé gáz, ha kiszállsz megnézni, mintha lezúznál valamit.

2020. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond, nyugodtan szálljál ki.
2020. máj. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is nyugodtan szállj ki.

Nekem céges kocsim van, egy kombi. Előtte ekkora kombit sose vezettem, eleinte nem is nagyon éreztem a kocsit ezért ha olyan a helyzet inkább kiszállok, megnézem mi merre hány méter. Inkább pár ember tartson gáznak, minthogy összetörjem vagy meghúzzam.

2020. máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, nem gáz ha kiszállsz megnézni, inkább szálj ki 3x, minthogy meghúzz egy másik autót, vagy az Ivecót, ez ezerszer gázabb. Ezek a nagy szájhősök szokták a legnagyobb károkat, vagy akár baleseteket csinálni, persze sosem ők a hibásak.
2020. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nèzd meg, meghúzni bármelyik kocsit a ciki, ez nem.
2020. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A profi szakmai szempontok alapján cselekszik. Abban hol van a szakmaiság, hogy vakon rátolatunk egy szűk helyre, lesz-ami-lesz alapon? Ilyet egy amatőr csinál csak. A kollégáid amatőrök.
2020. máj. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!