Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért gáz az, ha lassabban...

Miért gáz az, ha lassabban vezetek?

Figyelt kérdés

Lakott területen belül 50-el szoktam menni, többel nem. A városban sok autóson látom, hogy szenvednek, amiért nem mehetnek többel miattam. Sokszor olyan manővereket ejtenek meg, hogy megelőzzenek, amiknek csak a szerencsén múlik a végkimenetele.


Volt pár utasom (fiatalok közül), akik szintén nem értették miért megyek 50-el és nem 70-el. Valahogy képtelen vagyok megérteni, hogy mi a baj ezzel.


Tudtommal 50-el lehet városban haladni, és ha én 50-55-el megyek, az miért zavar mást?


A főutakon szintén ez a helyzet. Az utak állapota gyakran olyan, hogy 90-nél szétszakad az autó. Általában 80-al szoktam, ritkán megyek fölé. Ilyen esetben is, ha megjelenik mögöttem egy Audi, Merci vagy BMW, akkor 100% hogy záróvonalon vagy kanyarodósávon nekiállnak előzni. Aztán 500 méter múlva találkozok velük a pirosnál.


Autóúton 90-100-al megyek, ott kivétel nélkül mindenki 130-140 környékén megy. Ilyenkor nem nagyon zavar a dolog, hisz szabadon előzhetnek, ha akarnak. De mégis elgondolkodom, ha 110 a megengedett, miért tesznek rá még pár tízest?


Megértem, ha sokan sietnek a stressz miatt. De az én tapasztalatom az az, hogy hiába sietek, csak pár percet nyerek vele.


Nektek mi a véleményetek?


2020. máj. 3. 03:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
16%
Nem gáz abszolút, egyébként megnyugtatlak nem egyedül vagy ezzel, mert én is több autóst látok aki néha 50-el se megy olyan helyen ahol én 60-al mennék. De való igaz, hogy jobb felvenni a forgalom ritmusát. Nincs abban semmi veszélyes ha éppen 50 helyett 60-al mész. Nagyjából ez az a tempó ahol nem előzik le mások és te se mást.
2020. máj. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
27%
Én átlagosan közlekedek, a táblán látható számhoz hozzáadok tízet, akkor kb. 5-tel megyek többel a megengedettnél. De leginkább az útviszonyoknak megfelelően vezetek, jó úton megyek 110 helyett 140-el is, 2 falu közötti rossz úton meg 70-el, hiába 90 a megengedett. Engem nem zavarnak a lassan haladók, a legelső biztonságos helyzetben megelőzöm őket, nem sietek sehova. Úgyhogy a legtöbb ember szerintem kihasználja azt a sebességet, aminél még nem büntetik meg, ez lakott területen 65, országúton 105, autóúton 130, pályán meg 150, de még ezekre is rá lehet rakni 5 km/h-t, kb annyit csal az óra lefelé, legalábbis az enyém.
2020. máj. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, hogyan terjedt el ez a “lassan haladás veszélyes, mert előzésre kényszeríti a gyorsan haladókat” mantra, de akkora baromság, hogy az hihetetlen. Nem a lassan haladás a veszélyes, hanem az út- és forgalmi viszonyokhoz mérten tül magas sebessèg és a szabálytalan előzés. Önmagában a lassú haladás lehet indokolt, hiszen sok különböző helyzet adódhat, amikor akár teljesen elfogadható ok lehet a lassú haladásra. A frissen műtött nagypapa ugyanúgy hálás lesz a nagy fèkezések elkerüléséért, mint egy kristálypohár-szállítmány.
2020. máj. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

13, szerintem olvasgasd a KRESZt!


“5) Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.”

2020. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%

14-es, köszönöm, olvastam, nem csak most, nem először.


Felhívnám figyelmedet az “indokolatlanul” kitételre. Az, hogy 50-nel mész 50-es korlát mellett, az meglehetősen indokolt. Az, hogy 30-cal mész ugyanott, mert orkán erejű szél van vagy kicsit megpakoltad a verdàt falazótéglával, szinten eléggé indokolt, bár persze utóbbi esetben a “mennyire?” egy releváns kérdés lehet.

2020. máj. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15%

az óra szerinti 50, az nem 50, hanem jóval kevesebb, egyes autóknál (pl ahogy írtam, az enyémnél 42), de vezettem már olyan kocsit, ahol az óra szerinti 50,az 38 volt valójában.


a kérdés, hogy a kérdező a saját óráját nézi vagy a valós sebességet.


nem mellesleg 110-es úton, ha indokolatlanul 90-nel megy fényes nappal, száraz időben, akkor meg fogják előbb-utóbb bírságolni ;)

2020. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk az nem normális, ha a km-óra rosszul van kalibrálva, és 4-5%-nál többet csal. Ott a GPS, be lehet vele mérni, utána meg az alapján betartani az 50-et.

Mivel a legtöbb országban a lakott területen belül 50 a megengedett, ezért a legtöbb kocsi áttétele ehhez van kalibrálva 4-esben.

2020. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
21%

2019-es a kocsim és 50-nél a GPS 42-5 mutat

110-nél kb 98-at

2020. máj. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
38%

De nagy bajotok van.

Nekem meg az óra mutatója 100km/h-nál teljesen befagy, de a GPS szerint mégis tovább gyorsul az autó. Meghát érzem én is, hogy pörög mint az állat.

2020. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Az semmi. Itt nálunk Erdélyben 100 al megyek faluba és akkor is megelőznek.
2020. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!