Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért gáz az, ha lassabban...

Miért gáz az, ha lassabban vezetek?

Figyelt kérdés

Lakott területen belül 50-el szoktam menni, többel nem. A városban sok autóson látom, hogy szenvednek, amiért nem mehetnek többel miattam. Sokszor olyan manővereket ejtenek meg, hogy megelőzzenek, amiknek csak a szerencsén múlik a végkimenetele.


Volt pár utasom (fiatalok közül), akik szintén nem értették miért megyek 50-el és nem 70-el. Valahogy képtelen vagyok megérteni, hogy mi a baj ezzel.


Tudtommal 50-el lehet városban haladni, és ha én 50-55-el megyek, az miért zavar mást?


A főutakon szintén ez a helyzet. Az utak állapota gyakran olyan, hogy 90-nél szétszakad az autó. Általában 80-al szoktam, ritkán megyek fölé. Ilyen esetben is, ha megjelenik mögöttem egy Audi, Merci vagy BMW, akkor 100% hogy záróvonalon vagy kanyarodósávon nekiállnak előzni. Aztán 500 méter múlva találkozok velük a pirosnál.


Autóúton 90-100-al megyek, ott kivétel nélkül mindenki 130-140 környékén megy. Ilyenkor nem nagyon zavar a dolog, hisz szabadon előzhetnek, ha akarnak. De mégis elgondolkodom, ha 110 a megengedett, miért tesznek rá még pár tízest?


Megértem, ha sokan sietnek a stressz miatt. De az én tapasztalatom az az, hogy hiába sietek, csak pár percet nyerek vele.


Nektek mi a véleményetek?


2020. máj. 3. 03:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%
Megunnám az életem, ha mindent betartanék, a tötymörgők veszélyesebbek, mert nem veszik fel a forgalom tempóját /hiába van a sebességhatár, ésszerű keretek között senki nem tartja be/. Nekem az 50-70 olyan érzés mintha sétálnék, el is álmosít
2020. máj. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
71%
Egy balkáni országtól ne várj többet.
2020. máj. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
51%
Nem gáz,bár én még úgy tanultam,hogy a forgalom ritmusának megfelelően kell vezetni.Mindig vannak páran,akik kompenzálni akarják a f*_zméretüket,és előadják a vasárnapi F1 pilótát.Ha valakinek baja van veled,az csak az ő baja.
2020. máj. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Nem gáz. Amíg nem 30-cal tötymörögsz 50-es táblánál.

Ilyen a közlekedési morál. Lehet, hogy 500 méteren még látótávolságon belül van, de 5 km-en már jóval többet nyer...

2020. máj. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Dettó nálunk is.

Ha bevezetik Budapesten a 30-as határt, gyönyörű lesz....

2020. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%

A legcélravezetőbb ha azt teszed, mintna szomszédom. Nyolc éve van a kocsiján T betű, soha nem dudálnak rá, és mindig kiengedik. Azt mondja minek vegye le, ha ez így előnyösebb.


Szóval ragasz fel elöl-hátul T betűt, és a probléma pipa.

2020. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem csak akkor gáz, ha ok nélkül lényegesen lassabban mész a megengedettnél és nincs lehetőség biztonságosan előzni.


"Tudtommal 50-el lehet városban haladni, és ha én 50-55-el megyek, az miért zavar mást?"

Városban fontosabb főutakon magasabb sebesség is lehet engedélyezve (pl. Hungária körúton 70). Nem lehet, hogy ilyen helyen volt?


Te gondolom főleg rövid távokon mész, ezért nyerhetsz csak pár percet. Hosszú távon ezek összeadódnak. Pl. egy 500 km-es útnál akár 1-2 órát is össze lehet szedni. És az azért nagyon nem mindegy, hogy 5-re érsz haza vagy 6-7-re. Szóval ez simán lehet ok a gyorshajtásra. Nyilván az extrém gyorshajtásra, veszélyes előzésre nincs mentség.

2020. máj. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Nincs ezzel semmi gond, nem a lassan haladás okoz veszélyhelyzetet, hanem a gyorshajtàs vagy a szabálytalan előzés.


Aki a forgalom ritmusára hivatkozik, az legyen szíves a vonatkozó KRESZ paragrafust idemásolni. Segítek: nincs ilyen. Az indokolatlanul lassú haladást ugyan tiltja a KRESZ, de a 60-as "ritmusba" 50-nel beleállónak úgy vélem, alapos indoka van a "lassú" haladásra, lakott területen belül.


Aki 30-as korlátozást vizionál Budapestre, az pedig olvasson még egy kicsit, mert ez bizony csak mellékutcákra volna èrvényes.

2020. máj. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 dirtboy ***** válasza:
9%

az 50 azért zavaró mert a valós sebesség ettől kevesebb.

mindenbjármű órája felfelé csal.

ilyen kis sebesség melett igaz nem sokat úgy kb 47km/h lehet a valós.

másik hogy sokan nem aszerint nézik hogy mi van a táblán hanem hogy meddig nem büntetnek.

Legtöbben 50es szakaszom óra szerint 60-65el szeretnek menni.

a kocka lada stb fo stalicskák idejében is 50 volt a megengedett, azóta fejlődött sokat az autó álomány.

most már lassúnak tűnik nagyon az 50. A fékek is sokat fejlődtek, már kisebb kategóriás autók is elöl hátul tárcsaféket kapnap és nem virsli gumikkal szerelik.

további ok lehet pl az 50nél nem megfelelő fordulatszám.

pl nálam is 50 már kevés az 5ödiknek.

és ugye tudjuk hogy gazdaságosabb magasabb sebesség fokozatban haladni de csak akkor ha nem erőlködik a motor,ez sok autónál 60körül van, alatta 4edikben kell mennie.

szóval ilyen okok lehetnek.

döntsd el hogy neked mi a biztonságosabb, bentartani az 50et szigorúan holott 60nál sem bünteznek meg, vagy továbbra is bízni a szerencsében hogy akik kerülgetnek nem lesz bajuk illetve téged sem sodornak bajba ha nem úgy adja nekik ki.

2020. máj. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
11%
Az én kocsimon az 50 az a valóságban 42 km/h (gps).... és azért gáz, ha ennyivel mész, mert feltartod a forgalmat és balesetveszélyt teremtesz, mivel mindenki mást előzésre kényszerítesz
2020. máj. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!