Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Életveszélyben voltam?

Életveszélyben voltam?

Figyelt kérdés
Helyezkedtem kicsit az autóban, és véletlenül a térdemmel levettem a gyújtást a kocsiról, mindezt 110 km/óránál. Szóval elfordult a kulcs a gyújtáskapcsolóban. Először azt hittem, hogy beletört, a lényeg, hogy minden elment, motor leállt. De gyorsan újraindítottam, nem is lassítottam. Mással is történt már ilyen? Ez elég durva szitu vagy semmi extra?

2020. márc. 3. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

GM bizonyítottan ha jól rémlik 13 embert nyírt ki a hibás gyújtáskapcsolójával pár éve


[link]

2020. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha csak a gyújtást vetted le róla, az nem olyan vészes, de azért ez sem szerencsés, mert ilyenkor nincs kormányszervó. Illetve ha üresben volt a váltó, akkor a fékrásegítés is csak néhány fékezés erejéig fog működni.

Ami életveszélyes, ha teljesen elfordítod a kulcsot, mert akkor egy kisebb kormánymozdulatra a kormányzár bekapcsolhat és irányíthatatlanná válik az autó.

2020. márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerencsére ilyen nem!
2020. márc. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nekem autóúton tiltott le a tdi 90-nél és két kamiont előztem pont lehagytam a mésodikat és pont a tandempót közepén voltam, leállítottam majd újraindítottam a kocsit aztán padlógáz és pont befértem, mivel újraindításnál nem írta neki újra a hibát. Ilyen volt igen. De, hogy véletlen lekapcsolom, olyan nem. Hogyan ülsz Te a kocsiba, hogy térded eléri a kulcsot?
2020. márc. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
A kormányzár csak a kulcs kihúzása után akad be, legalább is egy normálisabb kocsin.
2020. márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen. Annyi eszem volt, h nem húztam ki a kulcsot. Csak meglepődtem kicsit, aztán újraindítottam. Később esett le, na de akkor gyorsan elszívtam egy doboz cigit.
2020. márc. 4. 11:01
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem veszed ki a kulcsot akkor csak vissza kell forditanod és megy tovább, nem kell újra inditani sem.

Vagy nem veszed ki üresbe akkor nem szűnik meg a hajtás és megy a motor tovább.

2020. márc. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Én ilyet csak szándékosan tudok csinálni, véletlenül még sosem sikerült, pedig nem egy tágas autóm van. Ha nem volt körülötted semmi, (másik autó, szarvas stb) ami miatt hirtelen be kellett volna avatkozni, akkor nem voltál veszélyben.

Ha nem csinálsz semmit, csak ráadod a gyújtást, egy kis rántással beindul az autó, mint ha betolnák.

Ha kiveszed sebességből vagy kuplungolsz, akkor viszont indítóznod is kell, mert nem fogják forgatni a kerekek a motort, nincs amitől beinduljon.

2020. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Én csináltam már szándékosan, kinyomott kuplunggal, semmi extra.
2020. márc. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Átérzem, nekem autópályán belsőben tiltott le a motor minden ok nélkül toyota avensis versoval, a külső meg tele volt kamionnal.
2020. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!