Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért dudálnak rám hogyha...

Miért dudálnak rám hogyha 110-el előzők egy kamiont az autópályán?

Figyelt kérdés
többel nem biztonságos, főleg 1 tonna áruval.
2020. febr. 14. 17:43
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
jolvan nem érdekel akkor puffogjatok
2020. febr. 14. 20:53
 12/21 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj, hogy veszélyezteted a többi autóst, azért dudálnak. Autópályán ugyanis nem szokás indok nélkül dudálni.


Én egy mini kocsival megyek pályán, és még béna is vagyok, eddig egyetlen-egy alkalommal nem dudált rám senki, és villogni is csak 2 kamion villantott, jelzésként, hogy beállnának a konvojba ...pedig vezetek egy ideje.


Nem mellesleg 1 tonna áruval a külső sávban a helyed

2020. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
41%

Autópályára azért mennek az emberek, mert GYORSAN szeretnének odaérni A-ból B-be.


Két választásod van:

-külső sáv 90-nel

-belső sáv 130-cal, legalább.


A te óra szerinti 110-ed kb. gps 100-nak felel meg! Gyakorlatilag ezzel a sebességgel te folyamatosan mész a kamion mellett, ez nem előzés.


Rendszeresen követem a német Actung kontrolle youtube csatornát, volt már rá példa, hogy a német rendőr dudálta le a belső sávban 100-zal kóválygó autóst!

2020. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
19%

Óra szerint kell menni, felejtsétek már el azt a qrva gps-t!

Német autópályát pedig ne keverjétek ide, ott olyan barom szabályozás van, hogy nincs felső határ.

2020. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%

A lényeg:

"36. § (2) A párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két forgalmi sáv van, az előzés befejezése után a külső forgalmi sávba vissza kell térni. HA 3500 KG MEGENGEDETT LEGNAGYOBB ÖSSZTÖMEGET MEG NEM HALADÓ GÉPKOCSIVAL [...] A VEZETŐ TÖBB JÁRMŰVET KÍVÁN ELŐZNI, MEGMARADHAT A BELSŐ FORGALMI SÁVBAN FELTÉVE, HOGY EZZEL A MÖGÖTTE GYORSABBAN HALADÓ JÁRMŰVEK KÖZLEKEDÉSÉT NEM AKADÁLYOZZA; ha pedig a forgalom olyan sűrű, hogy a külső forgalmi sávba visszatérni nem lehet, a belső forgalmi sávban folyamatosan is haladhat."

Ha tehát biztonságosan ki tudsz sorolni a külső sávba, akkor ki kell menned és el kell engedned a gyorsabban haladókat, akkor is, ha 100 méter múlva lesz még egy kamion. Tehát, ha indokolatlanul 110-zel tökölsz a belső sávban, akkor te vagy a szabálytalan és téged fog megbírságolni a rendőr.


A dudálással az előzési szándékot jelezhették, ami teljesen szabályos.

"30. § Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad."

2020. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
14%

Így van. Lehet dudálni, ha előzni akar valaki. Csak azt felejtik el örökké, hogy Mo-on 130 a megengedett maximum. és nem a gps szerinti, hanem a kocsi km órája óra szerinti, és nem a traffipax büntetőségi szerint lehet nyomni.


A kérdező esetében az a kérdés, hogy a kamion betartotta-e a maxiját, vagy legalább 100-al vagy többel is ment ahogy szoktak mondjuk Bcs-Gyula között a 110-es korlátú úton amikor már/még nem látja őket az automata fényképező?


Szerintem emelni kéne még a büntiken, nyugodtan.

2020. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Úgy látom van fogalomzavar a fejekben. Tudjátok ti mi a különbség az akadályozás és a zavarás között?

Amit ti akadályozásnak neveztek az valójában zavarás, ami nem tilos.

Ha már szabályokkal dobálóztok legalább a fogalmakkal legyetek tisztában.

2020. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
32%

Gondolom még fiatal vagy és tapasztalatlan! :) Elém már konkrétan vágtak be satuféket nyomva, mert az összefüggő, tömött kamionsort "csak" 160-nal voltam hajlandó végigelőzni. A mögöttem jövő "úriember" pedig 220-250-es tempóval pillanatok alatt beért, ezért feltartottam szegényt. Vesztett 20-30 másodpercet is miattam. Aztán hirtelen úgy döntött hogy mire lett alkalmam előle kisorolni, még sem olyan sürgős és teljesen indokolatlanul vészfékezik egyet.

Konkrétan ez az eset óta van kamera az autómban. És sajnos ebben az országban ilyen a közlekedési morál... A villogást, dudálást még okénak tartom, mert jelezni akarja, hogy siet. (Bár ha lefékezek 90-re, hogy két kamion közé visszasoroljak, szerintem azzal még több időt veszít.) De a kvázi szándékos emberölési kísérletet túlzásnak tartom.

2020. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
85%

"Óra szerint kell menni, felejtsétek már el azt a qrva gps-t!"

Tudnál mutatni 1 olyan jogszabályt, ami megszabja, hogy mennyit mutathat az óra?

Mert a KRESZ ezt nem említi. Csak azt írja elő, hogy mennyivel haladhatsz. Ezért nem is kell hitelesíteni a km-órát a műszakin. A kutyát nem érdekli, ha felét vagy dupláját mutatja, mint a valóságos sebesség.

2020. febr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
82%
ha én tegyük fel 180 al megyek a belsőben (pont nem érdekel ki mit gondol, az én választásom... ) és kijön elém egy ilyen 110 es barom egy bizonyos rövid távon belül én is dudálok meg villogok a hülye parasztra... belenézne a rohadt tükörbe sávváltás előtt, és látná hogy kicsit nagyobb tempóval jön valaki, megvárja míg elmegy és utána előz neeeem neki akkor kell... Ne vedd magadra kérdező, csak elmondtam hogy ez szokott menni. De az m1-en úgy se lehet 180 al menni, mert az ilyen 110ező barmok miatt kilóméteren át 100-110 el kell tötymörögni
2020. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!