Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Behajtani tilos táblán jelzett...

Behajtani tilos táblán jelzett útvonalra kerékpárra behajthatok?

Figyelt kérdés
2019. dec. 26. 19:37
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
27%

Le lettem pontozva, de ez azóta is csak a kibúvót keresi.


Figyelj barátom: nem teleporttal és nem ejtőernyővel érkeztél az útra, tehát látni kellett a táblát.

Ettől kezdve jogos lesz az ötvenezres csekk, amit remélem mihamarabb megkapsz, mert már azért kijárna, amit itt vergődsz azon, hogy hogyan ne vonatkozzon rád egy tábla.


Lepontoztál? Jó volt? Soha jobbat ne érezz...

2019. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 Koplárovics Béci ***** válasza:
76%

"De kerékpárral bárhonnan behajthatok az adott útszakaszra és tábla meg egy helyen van. Akkor honnan kéne tudnom hogy oda behajtani tilos?"


Akkor egy kis idézet: "A szabályok nem ismerete nem mentesít a büntetés alól". Azaz a rendőrt nem fogja érdekelni, hogy te nem tudtad, nem láttad, nem ismerted a helyet, nem érdekelt, azt se tudod, hogy hol vagy, stb. Meg fog büntetni, jogosan. Ha bringára ülsz, akkor legyen annyi eszed, hogy ismered a szabályokat. Más kérdés, hogy meg akarod azokat trollkodni, de a rendőr nem hülye, és ha annak nézed, akkor gyorsabban büntet, amit nagyon is helyesen tesz.

És tudod, hogy mi rosszabb a rendőrnél? Az autós, amelyik nem számít rá, hogy egy hülyegyerek éppen trollkodik. Úgyhogy hajrá, nyugodtan bringázz amerre csak jólesik, ahogy csak akarod.

2019. dec. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
31%

"De kerékpárral bárhonnan behajthatok az adott útszakaszra és tábla meg egy helyen van. Akkor honnan kéne tudnom hogy oda behajtani tilos?"

Erre is gondoltak a rendeletalkotók. Bárhonnan behajtasz az adott útra, minden felhajtási lehetőségnél ki lesz téve a tábla. Ha 30 m-enként van egy keresztutca, akkor is minden egyes keresztutcánál ott van a behajtani tilos tábla.

A KRESZ kerékpárosokra és gyalogosokra vonatkozó rendelkezéseket is tartalmaz, amit be is kell tartani a kerékpárosoknak és a gyalogosoknak, hiába nem vizsgáztak belőle. Ha nem lenne kötelező betartani, akkor nem is lenne benne, nem? Ha valaki nem ismeri, nem tartja be, és megbüntetik emiatt, vagy halálra gázolják, akkor így járt. (Én is kétszer már majdnem ütöttem forgalommal szemben haladó biciklist egy közeli egyirányú utcában, rossz látási viszonyok közt. Ha nem ilyen jók a reflexeim, akkor már matrica lenne mindkettő a kocsim orrán.)

2019. dec. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
29%
Told be, ülj fel rá. És amikor az esetleg szembe jövő autós elcsap, és a mútőbem köszörülik a szikét az amputáláshoz, mondogasd jó hangosan, hogy betoltam, betoltam, befostam...
2019. dec. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

"minden felhajtási lehetőségnél ki lesz téve a tábla"


igen, minden lehetőségnél kint van a tábla ahol autóval be lehet menni, de ha én az utca közepén odamegyek a járdán életemben először akkor sosem fogom látni azt a táblát.

2019. dec. 27. 11:53
 26/46 anonim ***** válasza:
28%
Troll vagy barátom. Nem más.
2019. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 Alex Fly ***** válasza:
41%
@25g de mi keresnivalód lenne kerékpárral a járdán?
2019. dec. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
a kreszben le van írva hogy mikor lehet járdán kerékpározni, de most ez hogy jön ide?
2019. dec. 27. 13:13
 29/46 kojee ***** válasza:
68%
Ha az általad felvázolt helyzet történik is, akkor is van a rendőrnek jog megbüntetni, ha menetiránnyal szemben mész. Az, hogy nem tudhatod, nem igaz, mert a kerékpárt eltolhatod az első tábláig, vagy kereszteződésig, és ha nem teszed az már a tájékozódás hiánya, amiért meg te leszel a felelős.
2019. dec. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
0%
És mi van a 3 éves gyerek 2 kerekű szuperhajtányával? Az is kerékpár. Járdán dzsavelnek vele.
2019. dec. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!