Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Behajtani tilos táblán jelzett...

Behajtani tilos táblán jelzett útvonalra kerékpárra behajthatok?

Figyelt kérdés
2019. dec. 26. 19:37
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
30%

"Mit kell gyűlölködni? Ha leszarnám a kreszt meg a szabályokat akkor nem itt kérdezgetnék hanem bemennék."

Előző kommented:"és ha betolom majd 5 méterrel később pedig felülök a kerékpárra?"

Most akkor hogy is van ez???

2019. dec. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 Alex Fly ***** válasza:
28%

@8: akkor kezdheted a szabályok megtanulását.

Mondjuk a KRESZ 3-4. paragrafusával; utána majd nem írkálsz ilyen hülyeségeket...

2019. dec. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
41%

Abban az esetben hajthatsz be kerékpárral az adott útszakaszra, ha a behajtani tilos tábla alatt megtalálható egy kiegészítő tábla, melyen az áll, hogy kivéve biciklisek.


Az más kérdés, hogy mindenki leszarja. Én például egy egyirányú utcába lakom aminek a behajtani tilos táblája alatt egy olyan kiegészítő tábla szerepel, hogy kivéve aitóbusz. De mivel nem leszek olyan h*lye, hogy kerülök egy jó nagyot így pont lesz*rom, hogy mit enged a KRESZ így simán elindulok forgalommal szembe. Amúgy is elég szűk és rossz minőségű az utca így itt senki nem hajt 20-30-nál többel.

2019. dec. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
de ha gyalog behajtok és már bent vagyok úgy ülök fel rá az miért nem szabályos? gyalogosként hajtottam be...
2019. dec. 27. 07:53
 15/46 kojee ***** válasza:
71%
Mert a behajtani tilos tábla ellentètes utca oldalán általában kötelező haladási irányt szokták jelölni(egyirányú ). Mi èrtelme van begyalogolni 5m-re az utcába, ès utánna kibicózni? 😀
2019. dec. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
83%

Azért nem ülhetsz rá, mert nem közlekedhetsz ott. Az az utca vagy egyirányú, vagy minden járműforgalom tilos.

Ha idegeneknek belépni tilosnál ugirva léped át a küszöböt, az is tilos.

2019. dec. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
83%
Mondom, hogy le kellene vizsgáznia mindenkinek közlekedéstanból, rendszeresen, 18 éves koráig.
2019. dec. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 Koplárovics Béci ***** válasza:
30%

"de ha gyalog behajtok és már bent vagyok úgy ülök fel rá az miért nem szabályos? gyalogosként hajtottam be..."


A tábla nem egy 1-2-5-10-20-x méteres szakaszra vonatkozik, hanem a feloldótábláig, vagy a következő kereszteződésig. Ennyi erővel bemész akár autóval is a másik irányból az utca közepéig, megfordulsz és kimész a rossz irányba? Emelve a tétet: a haverod bemegy az autóval az utca közepéig, beáll egy garázsba, majd te amikor indulsz kimehetsz fordítva?

Nade vissz a bringához, ugyanez a helyzet: ha te az egyirányú utca közepén veszel egy bringát, akkor sem hajthatsz ki az utcából "visszafelé".

2019. dec. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
De kerékpárral bárhonnan behajthatok az adott útszakaszra és tábla meg egy helyen van. Akkor honnan kéne tudnom hogy oda behajtani tilos?
2019. dec. 27. 10:23
 20/46 kojee ***** válasza:
45%
Vèlelmezed, hogy egy tiltó tábla párja egy rendelkező tábla. Valamint ahogy ìrták is már a tábla által adott jelzès feloldásig èrvènyes... Tehát ha bemèsz gyalogoskènt, ès pl lesz egy kereszteződès ahol nincs tábla onnan már bringázhatsz...
2019. dec. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!