Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A gyalogos miért sértődnek be...

A gyalogos miért sértődnek be hogyha rájuk dudálok mikor az úton eszetlenkednek?

Figyelt kérdés
Sok gyalogos úgy gondolja hogy "gyalogos vagyok, arra megyek ahova akarok és amikor akarok". Csakhogy a kresz egyértelműen leírja mikor hogyan (nem) közlekedhetnek úttesten a gyalogosok. Sok gyalogos meg össze vissza lesétál az útra, az autón van fék majd megáll mentalitással. Nagyon idegesítő hogy fékeznem kell, majd újból elindulni, ha meg rájuk dudálok akkor ők vannak felháborodva hogy meg mertem zavarni a királyi menetelüket.
2019. dec. 13. 20:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
9-es, eléggé félreérted az idézett szabályt. Az nem váratlan úttestre lépés, ha a gyalogos határozott léptekkel halad a zebra felé és körülnéz, keresi a szemkontaktust, netán lassításra is int. Ez esetben semmi váratlan nincs abban, hogy át fog kelni előtted az úton. Az idézett szabály azt hivatott szolgálni , hogy ne lehessen szabályosan mondjuk a zebra mellett állva beszélgetni, majd eleinte háttal állva a forgalomnak hirtelen sarkon fordulni és belépni az autók elé. És Nyilvàn azt is tiltja ez a szabàly, hogy valaki szórakozásból tyúklépésben vagy letolt gatyàval keljen át az úton. Ez ennyi, ebbe nem kell azt belelátni, hogy csak akkor léphet le a gyalogos, ha te konkrétan átengeded. Vèszfèkezèsre nem kényszeríthet, fékezésre igen.
2019. dec. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Csak a hülyébbje sértődik meg, nyugi. Az értelmes félti az életét, és körültekintő.

Nemrégiben keskeny úton, két autó éppen elfér egymás mellett, lassan haladok. Jobbomon a járdán előttem sokkal anyuka megy a felnőtt gyerekével, meg annak a párjával, egymás mellett. Járda szélén lámpaoszlop, anyuka minden gond nélkül lelép elém az úttestre, amikor épp mellém ér a szembejövő autós... Úgy éreztem, hogy a hülyéje le fog lépni, előre lassítottam, amikor láttam, hogy nem fér el a triász a járdán! :) Néha azon gondolkodom, hogy ezeket a hülyéket mi tartjuk életben, akik gondolkodunk...


Autósban is van tudatos kressznáci, tegnap Lidli parkolóból tolatok ki egy sötétített Volvo kombi mellől, tehát balra nem láttam ki. Csurgok, index kinn, balra finoman ívelek hátra, egy pillanarta jobbra nézek, nem megyek-e a padkának-legszélső voltam- amikor egy asszonyka mögöttem terem, besatuz, és nyomja a dudát. Ilyenkor nem értem, mire gondolt a költő? Talán arra, hogy ha nem látok ki balra, akkor addig ott fogok állni, míg el nem áll mellőlem a takaró autó? De szerintem bele se gondol a másik helyzetébe, csak az kattog a fejében, amit az oktató beleidomított, hogy neki elsőbbsége van és kész.

2019. dec. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!