Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A gyalogos miért sértődnek be...

A gyalogos miért sértődnek be hogyha rájuk dudálok mikor az úton eszetlenkednek?

Figyelt kérdés
Sok gyalogos úgy gondolja hogy "gyalogos vagyok, arra megyek ahova akarok és amikor akarok". Csakhogy a kresz egyértelműen leírja mikor hogyan (nem) közlekedhetnek úttesten a gyalogosok. Sok gyalogos meg össze vissza lesétál az útra, az autón van fék majd megáll mentalitással. Nagyon idegesítő hogy fékeznem kell, majd újból elindulni, ha meg rájuk dudálok akkor ők vannak felháborodva hogy meg mertem zavarni a királyi menetelüket.
2019. dec. 13. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Az is egyértelmű, hogy csak vészhelyzetben, baleset megelőzés céljából dudálhatsz, márpedig az írásodból ítélve arról van szó, hogy “meg merik zavarni a királyi menetedet”. Az, hogy téged idegesít, hogy meg kell állnod, nem esik egyik kategóriába sem.
2019. dec. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Mennek sokan mint a birkák, de felesleges kresszre hivatkozni, úgyse ismerik ha gyalog járnak és valószínüleg jogsijuk sincs ha így viselkednek. A gyaloglás nem jogosítványhoz és értelmiszinthez kötött sajnos.
2019. dec. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Ezentúl menj mindig a járdán. Te is dudálhatsz meg ők is anyázhatnak win-win
2019. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Nem védek senkit, de ha türelmetlen vagy, akkor ne ülj autóba...biztos tudod, hogy milyen a közlekedés.

Velem is megesik, amit leírtál, de nincs rakéta a seggemben, hogy fél perc megállás ne férjen bele, és nem allok neki erődemonstrálva dudálni..

2019. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Kis gyakorlat és nem lesz megterhelő egyesben elindulni, ne aggódj.
2019. dec. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Én is sok ilyet tapasztalok,a múlt héten úgy kiugrott elém egy hülyegyerek a telefonját nyomkodva fülhallgatóval a fülében,hogy körbe se nézett én meg mentem 60-nal kb.Le kellett satuznom hogy ne üssem el,kb 1méterre álltam meg tőle,ő oda kapta a fejét valamit ugatott,szerencsére nem hallottam mit mert lehet kiszálltam volna és addig ütöttem volna még mozog,ja és majdnem nekemjött a mögöttem lévő is!Túl sok az öntudatán kívüli öngyilkos!
2019. dec. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

En csak azt nem értem, miért pont a gyalogosokra hegyezted ki a mondandódat? Megítélésem szerint a közlekedők minden csoportjában van olyan, aki ilyen-olyan módon feltart és dudálhatnál rá, aztán persze megsértődik (és nem besértődik...)


Rendszeresen vezetek és járok gyalog is, nyilván én is tapasztaltam olyat, hogy körültekintés nélkül előttem termett valaki takarásból, van ilyen. De olyan is volt ám, hogy túrázás közben egy rövidebb szakaszon az országúton kellett menni, padka nem volt, forgalom is alig, mégis pont mellénk érve kezdett valaki előzésbe, nyilván lecentizve minket, hátulról... Erre mit mondjak? Írjak ki egy kérdést, hogy “mér ilyen hüék a autósok? “

2019. dec. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Azért, mert gyarló ember. Mind azok vagyunk. Gondolom, te is ugyanúgy megszeged időnként a kreszt, és ha ezért beszól valaki, akkor még neked áll feljebb. Hát igen, ilyen cudar világban élünk, kérdező.
2019. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Orulok a kerdésnek. Tegnap ota támadnak a temaban. Kerdező. Igazad van, teljesen jogos a felvetesed! Ime:a SZABALYZAT!


Egészen pontosan ez van a KRESZ könyvben: "A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni, és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarja vagy megtévesztheti. E szabály mindig érvényes, függetlenül attól, hogy a gyalogosnak az úttesten közlekedő járművekkel szemben áthaladási elsőbbsége van vagy nincs." Ez pedig tulajdonképpen annyit jelent, hogy az autósok nem kötelesek megállni, ha egy ember még a járda szélén áll. Akkor sem, ha egyértelműen át akar haladni a zebrán.


Erre a szabályra azért fontos kitérni, mert a legtöbben azt hiszik, hogy bármikor elindulhatnak, mire az autósoknak meg kell állniuk. Pedig ez nincs így és komoly balesetet okozhat, ha későn lépünk az úttestre."

2019. dec. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ugye még friss a jogsid?
2019. dec. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!