Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tudok figyelni?

Miért nem tudok figyelni?

Figyelt kérdés
Most tanulok vezetni oktatóval. Ma kövi szitu:én fordulok be a belső sávra jó rá előttem zebra. Mögöttem lámpa jó ról becsatlakozik a kereszteződés (velem szembeni oldal) balra kanyarodó. Ugye nekem itt mindenkinek elsőbbséget kell adnom. Gyalogos jön meggondolta magát féken engedek, hátulról tiszta piros miatt kimegyek és a balra kanyarodó majd nem nekem jön. Tudom hogy én nem figyeltem, tudtam a szabályt de mégis :(
2019. nov. 25. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Szétszórt vagy. Ez a totál érthetetlen leírásodból azonnal látszik.
2019. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Ne aggódj, néha előfordul ilyen :)

Én is emlékszem ugyanilyen voltam, mikor az oktató mellett vezettem.. Jajj istenem mennyit kiabált rám:"D

Mikor legelőször vezettem forgalomba akkor aznap pont eléggé szétszórt és figyelmetlen voltam.. Hiába mondott az oktató szépen lassan lépésről lépésre mindent, én össze vissza csalapáltam a kezemmel lábammal, remegett az egész testem, át akartam hajtani minden piroson, gyalogosokat meg sorra kilapítani, nem sok híja volt, hogy az oktató ki nem hajintott az autóból... Szó szerint üvöltözött, hogy figyeljek már oda, mert esküszik, hogy kib sz az autóból és kereshetek más oktatót...

De volt rengeteg figyelmetlenségem, pl mikor kanyarodó sávba tértem ki szokásom szerint mindig lekapcsoltam az indexet, az oktatóm meg már beutalót akart adni az orvoshoz mert szerinte ez nem normális :'D pedig csak figyelmetlen voltam :)

De olyan is volt, hogy azt mondta az oktató, hogy parkoljak le, mindegy hova, csak parkoljak le... Megálltunk, leállítom a motort majd ennyit kérdez: "fej vagy gyomor?" XDD

De reggelig mesélhetném mi minden történt és mindez figyelmetlenség miatt :"D


Egyébként másodjára meglett a jogsim, elsőn természetesen figyelmetlenség miatt buktam meg, azóta 20 ezer kilóméternél tartok és nem volt még balesetem:) Majd meglásd mikor egyedül vezet az ember sokkal figyelmesebbb lesz...


Szóval ne csüggedj ezen, menni fog az én tudom, sok sikert kívánok és természetesen balesetmentes százezreket :)

2019. nov. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Az 1. jól irta le. Érthetetlen össze visszaság az irásod is.
2019. nov. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9%

Ne hallgass az #1 és #3 válaszolóra nem az határozza meg, hogy milyen sofőr lesz belőled...


Én nekem anno ugyan ezeket hajtogatták, hogy nem tudnak elképzelni volán mögött mert rhadt figyelmetlen vagyok, stb, aztán mégis vezetek és abszolút nem mondhatnám magam figyelmetlennek mióta meglett a jogsim :)

2019. nov. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én 2. bukta vizsga utàn leváltottam az oktatómat, nem a 2 bukó miatt, pl.: leaszott mert vezetés közben megkérdeztem egy kresz szabályt: mit keresek itt ha nem tudom, és: leaszott egy koxit a fejemre mert nem a forgalmiirányszerinti jobb szélső sávban haladtam, ott ki is szálltam mentem új oktatóért. Most 5. bukónál vagyok mehetek fel pestre páv-ra. És az 5. vizsgára értem be agykapacitással hogy figyeljem a táblákat, eddig az új oktatómat kérdeztem mindig hogy mi volt kirakva. Az újnál legalább tudok gondolkodni, mert nem tesz reccsbe a jelenlétével mint az előző rendszerváltás előtti karakter. Ez is tanulás, csak itt figyelni, meg kezelni az autót tanulsz, és nem mindenki tud haladni ugyanolyan tempóban. Most vok 66 órànál, legközelebb akkor megyek ha biztos leszek magamban. És ezt tanácsolom mindenkinek, fölösleges a vizsgán aggódni amíg nem tuti a vezetésed.


Azt szürtem le hogy jóban vagy az oktatóddal, de ha stresszes leszel mikor kiabàl inkább vàltsd le, mert mellette nem fogsz fejlődni. Mikor mondtam az oktatómnak hogy lefogom váltani mert sztem nem "férünk" meg egymás mellett visszavett a stílusából, aztán váratlanul nyomta a koxit.

2019. dec. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!