Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miert kell bekotni a biztonsag...

Miert kell bekotni a biztonsagi ovet?

Figyelt kérdés

Miert kotelezo?

Ha nincs bekotve akkor ne utom meg magam, en halok meg.

Mi koze van ehez a rendoroknek, hogy en velem mi lesz?


2019. okt. 24. 20:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt viszonylag kis balesetnél is nagyot lehet repülni, és egy 60-80 km-os test elég nagy pusztítást tud végezni.


Másrészt az utastérben is szépen körbe lehet táncolni aminek meg a többiek nem fognak örülni.


Illetve a sérülés költségeit is bele kell kalkulálni. Nem mindegy, hogy egy mentő helyben ellát téged, vagy eljön érted egy mentő helikopter, és 2 életmentő műtétet meg még 10 másikat hajtanak végre rajtad, ami az államnak több milliójába kerül.

2019. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%

Én például simán bevezetném, hogy aki nem teszik meg a minimálisan elvárható biztonsági óvintézkedéseket és emiatt súlyosan sérül, annak az ellátását nem fedezi a TB, oldja meg saját zsebből.

Értem ide nem csak a biztonsági övet, de motoron a becsatolt sisakot, sötétben - főleg kerékpáron - a világítást is.

2019. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"Mi koze van ehez a rendoroknek, hogy en velem mi lesz?"


Rendben van, akkor ha nem voltál bekötve, fizesd te a tűzoltó, mentő kiszállási díját, a kórházi kezelésed minden költségét, és felépülésedig ne kapj táppénzt sem. Ha nem épülsz fel, természetesen rokkantsági ellátást sem, hiszen azt mondtad, a többieknek semmi köze hozzá, hogy te bekötötted-e magad, vagy nem. Rendben, de ezak alapján ahhoz sem kéne hogy legyen, mi lesz veled utána, és nem a mi pénzünkből kéne neked járadéot adni.

2019. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Na ez egyszerre ment, ugyanazt írtuk :D :D
2019. okt. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

En elismerem nehanyotok nem mond hulyeseget.

De azert a sajat eletemrol en had dobtsek mar, es akik beullnek mellem, azok vagy vallaljak hogy nem kotom be magamat es akkor nekik is bajuk lewz, vagy nem kell beszallni mellem.

Rendben, nem kerek tappenzt, kifizetem a helikoptert, a mentot, a tuzoltot, DE!!!

Ha ilyen feltetelek vannak, akkor ne fizessem mar a TB-t sem.

Az en befizetett adombol kezelik a nyuggereket?

2019. okt. 25. 16:38
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező az utolsó hozzászólásoddal az a baj (többek között), hogy azt írod, hogy kifizeted a helikoptert meg a kezelés és minden költségét. Csak azt hiszed, hogy ki tudnád fizetni! És akkor mi van ha úgy gondolod, hogy ki tudod fizetni a mentés és ápolás többmilliós költségét, de amikor megkapod a számlát, akkor kiderül, hogy hoppá, ez több mint gondoltam, ennyi pénzem nincs? És azt hogy fizeted ki, hogy ha te vagy a hibás, de súlyosan megsérülsz és a vétlen félnek meg rémálmai lesznek, pszichológushoz kell járnia és akár élete végéig kísérteni fogja a látvány, hogy te kirepültél az autóból és az meg rádzuhant és helyben csonkolta a lábaidat, esetleg meghalsz és a kiloccsanó agyvelődről álmodik minden este?


Másik téma, de téged is majd a fiatalok által befizetett TBből, adókból fognak kezelni amikor nyugger leszel.

2019. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Eloszor is.


Azt mondtam, hogy ha amiatt, hogy nem kotom be magam nekem kell kifizetni mindent, akkor eleve ne is fizessek. Minek, ha nekem kell kifizetni?


Gondolod mikor en oreg leszek (50 ev mulva), lesz TB, nyugdij?

Kis naiv

2019. okt. 25. 20:54
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"eleve ne is fizessek" - tehát aki nem köti be magát az ne is fizessen TB-t? Egészségügyi szolgáltatást nem csak akkor veszel igénybe ha autóbaleset ér. Az ember megbetegszik, elesik, stb.

Plusz a TB hasonló a nyugdíhoz: azt se a saját ellátásodért fizeted, hanem a mindenki által befizetett járulék elvileg része az egészségügyre költött pénznek.

Ennek semmi köze, hogy lesz-e TB vagy nyugdíj. Nyilvánvaló, hogy a kapott nyugdíjból nem lehet majd megélni, még annyira se, mint ma, de attól még fizetniük kell majd az akkori fiataloknak, hiszen az akkori minimális nyugdíjakat ki kell valamiből fizetni.

2019. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

A rendőröket nem feltétlenül érdekli, hogy te hogyan halsz meg, de az állambácsit annál inkább érdekli, hogy mennyibe kerül az ellátásod és hogy hány embert nem tudnak miattad ellátni a kórházban, mert elfoglaltál egy helyet. A járulékos költségekről nem is beszélve (tavaly kiszámolták valós adatok alapján, hogy csak az 1 millió Ft.-ba kerül, hogy a mentőhelikopter elvigyen a kórházig és akkor még nem csináltak veled semmit).


A kérdés többi aspektusát (másokért felelsz, stb.) azt hiszem már leírták előttem, így csak ennyit tennék hozzá.

2019. okt. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem válaszoltál a másik kérdéskörre.

Mi van, ha éppen nem akarsz megnyomorodni, de más okoz balesetet, amiben te maradandó károsodást szenvedsz?

Az is oké? Lenyeled zokszó nélkül, hogy nem kapsz kártérítést, rokkantellátást és úgy eleve összeomlik az életed? Az is rendben lesz?

2019. okt. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!