Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintem bunkóság és életvesz...

Szerintem bunkóság és életveszélyes valakihez túl közel menni?

Figyelt kérdés
Ilyenkor elkezdek félni hogy ha fékeznem kell akkor belémszáll. Főúton 10 méter a reakció idő és 10 méter alatt kezdi el nyomni a féket, ő meg 2-3 méterre van mögöttem. Ti mit csináltok ha ez a veszélyes forgalmi helyzet áll fent sok kilométeren át, mert nem tud vagy nem akar megelőzni sem?
2019. aug. 20. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Olvass vissza, ez a kérdés többször felmerült már itt.


Röviden: ha lehet előzni, segitsd az előzést, ha nem lehet, jelezd neki, hogy kevés a követési távolság, majd ha ez sem segit, lassíts annyira, hogy már biztonságos legyen az általa választott táv.

2019. aug. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

A tíz méter hogyan jött ki neked, nem tudom. A 90 km/h az 25 méter másodpercenként. Az a tíz méter extrém gyors szerintem, s akkor még semmi reakció nem történt. Én sokkal nagyobb követési távot igyekszem tartani.

Hogy szerinted mi bunkóság, mi honnan tudjuk? Ha a félelem eluralkodik benned, akkor te válsz veszélyessé, nem az, aki mögötted jön szorosan. Ne foglalkozz vele, vagy tedd azt, ami javasolnak előttem. Finoman kezdj el lassítani. Ha nyíl egyenes az út, jól belátható, akkor jobb index. Előzzön meg.

De megint fog jönni egy autó, amelyik szerinted rád ragad, és kezdődik a stressz megint. Erre kellene megoldást találnod.

2019. aug. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Az ideális követési távolság a két másodperc alatt megtett út. Ez városban dugóban lehet akár csak két méter, autópályán akár 80-100 méter. Ez a biztonságos, ekkora távolság esetén mindig meg lehet állni, ha csak nem egy frontális ütközés miatt áll meg nulla távolságon az elöl haladó. Minden ennél rövidebb követési távolság már orosz rulett. Autópályatempónál a 3 méter szintén orosz rulett, de öt golyóval a tárban.
2019. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Ha a félelem eluralkodik benned, akkor te válsz veszélyessé"


mindketten veszélyessé válunk.

2019. aug. 20. 11:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!