Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 200 ból 3 bviklis állt meg a...

200 ból 3 bviklis állt meg a zebrán a lelépett gyalogos előtt?

Figyelt kérdés
A bicikliúton, ha van zebra és lelép a gyalogos, kötelező megállnia a biciklisnek. Eddig 200 ból 3nak sikerült. Minden nap széll kálmánon megyek és a bicikliúton lévő zebrán szinte soha nem adják meg a gyalogos elsőbbségét. Számtalanszor volt már, hogy a gyalogos ellükte az előtte átmenő biciklist, és még a biciklistának állt feljebb. Nem kéne megbüntetni helyszínen a biciklistákat?
2019. aug. 19. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
De.
2019. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
37%
Akkor van elsőbbséged, ha megadják...
2019. aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De akkor ilyenkor jogosan lökik meg a biciklist. Én is számtalanszor, ha nem adták meg, a sisakjára csaptam hátulról. Egy idős néninek a vállát szabályosat lecsapta a kormánnyal. Ott helyben nekiestünk a biciklisnek vagy 6-an. rendőrök elvitték.
2019. aug. 19. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Amszterdamban eltem 7 evig, ott a kerekparosok az istenek, senkinek nem adnak elsobbseget, pedig kellene. De hat sok lud disznot gyoz.


Egyszer futottam, az uton es az elkulonitett biciklis uton is zebra felfestve. Az auto megall, hogy elengedjenm, a biciklis meg siman gurul be elem. Pont ugyanakkor ertunk a zebrara, en meg szepen leloktem a biciklirol.


Sajnos nem vonjak oket felelossegre, akkor barmit lehet csinalni. Nem az o hibajuk, hanem aze, aki nem keri oket szamon.

2019. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Azért itt pár embernek szépen elgurult a gyógyszere...


1. Természetesen a gyalogosnak van elsőbbsége és a bringás bunkó és felelőtlen, ha nem ad elsőbbséget a zebrán.

2. Azonban legalább ekkora felelőtlenség az is, ha valaki szándékosan balesetveszélyes helyzetet teremt azáltal, hogy fellök egy kerékpárost. Ezzel borzasztóan kell vigyázni, mert ha nem mondjuk a baleset közvetlen elhárítása vagy az egyensúlyod megtartása érdekében tartasz ellen, máris fordulhat a felelősség - ami igen kellemetlen a gyalognak akkor, ha az amúgy idióta biciklis éppenséggel beveti valamibe a fejét és nemigen kel fel többé.

2019. aug. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
80%

Jogosan löki fel???

Ez önbíraskodas->2-8 évet lehet kapni :-)

2019. aug. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kapjon a biciklis 2-8 évet. Autók között is életveszélyesen közlekednek.
2019. aug. 20. 23:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!