Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten jelenleg hol van...

Budapesten jelenleg hol van LED-es közvilágítás? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2019. júl. 20. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

9.kerulet

10.kerulet

Most pontosan nem irom le mert aludni is akarok..

2019. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Milyen véleményre gondolsz?

A LED jó dolog, már el kellene felejteni a halogént.

Az, hogy esetleg rosszul meghatározott a fényerő igény, vagy ilyesmi, az nem a led hibája

2019. júl. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nálunk ez se rosszul meghatározott és szerintem sokkal pihentetőbb a szemnek. Egész természetes színe van nálunk.



Kíváncsi lettem, mert nem olyan pontos cikkeket taláni a témában.. Mármint arról, hogy hol van LED.

2019. júl. 20. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk kaposváron van. Itt nem lett említésre méltó hiba vagy probléma. A fényerő jelentősen nőtt, így sötétben nedves körülmények között lényegesen javultak a látási viszonyok. Maga a beruházás viszont a büdös életben nem fog megtérülni valószínűleg... annyival nem fogyasztanak kevesebbet.


Valamelyik közeli faluban végeznek kísérletet arra, hogy egy környezettel jobban összhangban lévő világítást csináljanak. Ez konkrétsn azt jelenti, hogy építenek bele melegfényű ledeket is, ami az éjszaka közepén működik. Ez ugye csak minimálisan bocsájt ki fényt a kék tartományban, így nem zavarja össze az állatvilágot, nem hiteti azt sok rovarral, hogy nappal van. Míg az általában használt hideg fényű ledek rengeteg kárt okoznak a fényszennyezéssel, megbolondítja az élővilágot.

Én ezt a témát is fontosnak tartanám, feltéve ha működik, és van jelentősége.

Közlekedésbiztonság miatt viszont mindenképp jó a led, főleg gyalogátkelőknél. Csak normálisan kell kiépíteni, nem úgy, mint Dunaújvárosban, ahol óriási botrány volt.

2019. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Őőőőőőő a rovarok nem mennek a LED-re, vagyis minimálisan.


A lepkészek is a mai napig higanygőzzel lámpáznak (és én is).

LED-re kb. semmit nem megy rá a rovarok közül max. aminek éppen arra van dolga.

2019. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 D.O.81 ***** válasza:

A LED világítás jó lenne HA!!!!

1, nem verné ki a szemedet egy adott térszögben!

2, nem azonnal kapcsolódna fel, hanem felfuttatnák mint ahogy a fémgőzlámpák futnak fel!

3, Átvilágítana a ködön és nem erősítené annak látáscsökkentő hatását, ezzel szemben a nátriumlámpa átvilágít a ködön és csökkenti annak látást rontó hatását!

Amúgy meg egy kalap xar. Itt "Pösten" a Dózsa György úti fénytengelyt LEDesítették. Kiindulás: 400W lucalux nátriumlámpa kb 60 méterenként, 12 méter fénypont magassággal induktív előtéttel kb 60 év becsült működési élettartam. Végeredmény: LED 3000 Kelvin korrelált színhőmérséklet 5000 Kelvin helyett, 300W-os modulok, 25 méterenként, 7 méter fénypont magassággal elektronikus áramgenerátor kb 5...7 év várható működési élettartam és jó eséllyel a LEDet is agyonüti meghibásodáskor.

Megéri? Szerintem N E M !

Soha nem fogja visszahozni az árát. Jobb lett a szín visszaadás és kb 20% nagyobb a megvilágítás Lux-ban, amíg a burák tiszták és nem korom feketék...

2020. ápr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!