Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy küzdhetném le a vezetéstő...

Hogy küzdhetném le a vezetéstől való félelmet?

Figyelt kérdés

Ma voltam először forgalomban, és meglehetősen befeszültem, ami miatt persze kapkodni, idegeskedni kezdtem, és csak lerontottam a teljesítményem, főleg egy-egy megállás utáni elindulással adódtak problémák.

Nektek hogy sikerült megszokni a vezetést és eloszlatni a félelmeket?


Holnap is megyek, de már előre parázom attól, hogy lefulladok egy piros után, a hirtelen keletkező helyzetekről nem is beszélve. A sáv tartásával és a kormány kezelésével úgy vagyok, hogy azt majd megszokom, a váltás sem olyan nehéz, de az elindulás egy megállás után, a lefulladás rettentően elbizonytalanít.


2019. máj. 20. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Egyszerűen eldöntöd, hogy nem izgulsz és kész.
2019. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Beállok a sorba!

Én már kétszer megbuktam, jövő héten lesz a harmadik vizsgám és az önbizalmam a béka segge alatt van valahol.


Oktató mellett még úgyúgy megszoktam a vezetést 60órát vettem eddig de még mindig nagyon félek. Félek, mert van rá okom. Hiába zöld a lámpa, ha elémfutnak a gyalogosok pirosnál. Hiába megyek 50nel a városba a főúton ha simán kibiciklizik elem a néni. Körül sem néz a zebránál sem, egyirányú utcába jönnek velem szembe a motorosok és az autósok is! Nem engednek ki a korforgalomba a kiskocsival és ledudálnak a városba hogy gyorsabban. Előznek 50nel a 30as táblánál. Rengeteg a bal"fsz, persze hogy félek. De oktató mellett nem gáz ennyi idő után , de mikor ott ül a biztos...az első bukás tényleg az én hibám volt a másodikon bunkó egy biztos volt. Az oktatóm szerint a félelem bénító..de nem tudok mit tenni. Izzadok , remeg a lábam, a kezem , egekben a pulzusom. 300-am benne van 21eves lány vagyok és ha meglesz a jogsim , valószínűleg sosem fogok vezetni .....annyira nincs már hitem onmagamban.


Rettegek.

2019. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Úgy, ahogy én. Egész felnőtt életemben paráztam az autóktól, mert kicsi gyerekkoromban a nagyanyám, akit egyszer tényleg komolyan elgázoltak, folyton ijesztgetett velük. Hat sarokra mozgott egy kocsi, mindjárt rohant oda, "Vigyázz, ott jön egy autó, elgázol!" Anyámék is a horrortörténetekkel traktáltak, hogy egyszer egy kisgyerek így járt meg úgy járt, közel ment az autóhoz, és az hirtelen elindult, meg a többi. Nyilván elég hamar megértettem, hogy az autó nem egy magától mozgó szörnyeteg, hanem egy ember vezeti, aki nem feltétlenül akar gyerekeket halálra gázolni, de hiába van ez a tudatos felismerés, mert a kisgyermekkori imprint felülírja. A mai napig megrémülök, ha dudál egy autó, és nem szeretek közel menni hozzájuk.


Ennek ellenére van jogsim, igaz, 42 évesen szereztem. Eleinte én is fostam az úton, úgy éreztem, mintha gyalogosan szaladgálnék a forgalomban, és biztos azonnal belém fog jönni valaki. Jó sok rutingyakorlat kellett hozzá, de most már merek egyedül vezetni. Igaz, hogy nem Magyarországon élek, ahol alapvetés, hogy a másikat letoljuk, leordítjuk, kiszállunk verekedni vele.


Érdekes egyébként, hogy biciklin soha nem féltem. A bicikli fürgesége valahogy megnyugtatott, a legnagyobb forgalomban is biztonságosan közlekedem vele. Valószínűleg azért, mert a kerékpáros KRESZ-t magam tanultam meg, és senki sem ijesztgetett vele kiskoromban. Egy pszichológus biztos érdekes kutatási anyagot látna bennem.

2019. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Leginkább sehogy, majd idővel magától elmúlik.


Nekem több 10 órányi vezetés és több 100 km kellett hozzá jogsival a kezemben. Egyszerűen kell idő, mire összeszoksz az autóval, és szembe találkozol annyi helyzettel, hogy már rutinból kezded kezelni őket pánik nélkül.

2019. máj. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszeld így túl, még most tanulsz, senki se profi. Nem értem az idegeskedés okát, nem tudsz esetleg elindulni, lefulladsz, na és? Kint vagy egy bazinagy T betű az oktató autón, mindenki látja, hogy tanuló vagy. Max. ha valaki nagyon bunkó, akkor ledudál, de azt meg se kell hallani. Baj meg nem történhet, ott van melletted egy ember, aki maximálisan figyeli a forgalmat, korrigálni fog, ha bármi történne. Én is izgultam az elején, de sose féltem, több okból is. Én elfogadtam, hogy tanuló vagyok, és igenis hibázok majd, nem leszek még olyan mint a többi sofőr, aki évek óta vezet. Tudtam, hogy nem tudok nagyot hibázni, hiszen itt van az oktatóm. Ezt nem úgy fogtam fel, hogy nekem nem 100%-os felelősségem figyelni, inkább csak tudat alatt megnyugtatott, hogy nem vagyok egyedül, ha baj lenne. Soha nem történt semmi amúgy, amibe durván bele kellett volna nyúlnia. Illetve az oktatóm is végig tök pozitív dolgokat mondott, építő jellegű kritikát, dicséreteket, nem féltem, hogy mi lesz ha hibázok, mit reagál majd, mert tudtam, hogy nem fog érte lebszni, nyugtatni fog. Ez amúgy fontos, magadban kell lerendezned, hogy te itt nem kell, hogy megfelelj az oktatónak, a többi sofőrnek, csakis magadnak. A fejlődéshez meg elengedhetetlen a hibázás is. Amúgy ha ennyire az indulástól parázol, akkor kérd meg az oktatódat, hogy gyakoroljátok azt a rutinpályán mondjuk. Nekem annyit kellett csúsztatott kuplungoznom, hogy a bokám leszakadt. Ha meglesz ez az alap autókezelési magabiztosságod, akkor gördülékenyebben fog menni minden más is. 🙂
2019. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hovarju ***** válasza:
100%

Sok-sok gyakorlással el fog múlni a gyomorgörcs.


Ne aggódj, az oktató azért van melletted, hogy segítsen és megtanítson vezetni.


Nekem a harmadik vezetés órán jött a mélypont, amikor mindent elbénáztam, de már másnap újra mentem, és mivel nagyon jó oktatóm volt, 65 óra gyakorlás után a 66. órán vizsgáztam le elsőre.


Aztán már a saját autóban sok-sok egyedül vezetett km után kb. 1-1,5 év alatt múlt el teljesen a gyomorgörcsöm.

Mostanra már kb.3 év rendszeres napi vezetés mellett már nem stresszelek, akkor sem, ha ismeretlen úton kell vezetni.


Nagyon jó oktatót kaptam. Türelmes volt, volt pontos, és szívesen segített és magyarázott el dolgokat, akár többször is, amíg meg nem értettem.

A jogosítvány megszerzése után pedig egy nagyon kedves barátunk jött el velem az első hosszabb utakra (200-300 km) és adott önbizalmat azzal, hogy ott volt és cserélhettem vele, ha elfáradtam.



Szóval kitartás, menni fog.

Jó gyakorlást!

2019. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!