Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyennek kell lennie egy...

Milyennek kell lennie egy épített kerékpárnak a KRESZ szerint?

Figyelt kérdés
Szeretnék építeni egy négykerekű, nagyobb méretű kerékpárt, hogy hóba, esőben is nyugodtan megázás nélkül tudjak "kerékpározni". Viszont nem igazán tudom, milyen kirtériumoknak kell megfelelnie egy ilyen cuccnak.
2010. júl. 6. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
4kerekű?? az már nem kerékpár
2010. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy KRESZ alapszabályt találtam össz-vissz. Kerékpárrnak minűsül minden olyan jármű, aminek legalább két kereke van, emberi erőhajtja, amit egy maxumum 300W-os villanymotor segít.

De az nem tudom, pl mi a kötelező felszerelése, esetleg méretbeli vagy súlybeli megkötése van-e.

2010. júl. 6. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Akármit is építesz, esőben is megázol vele, hacsak nincs teljesen zárt kasznija..


Egy tető önmagában kevés..

2010. júl. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nincsen semmi megkötése, annyi hogy este ki legyél világítva.

én egy egyedi 50 ccm-es motort építek és oda is csak a lámpák kötelezők

2010. júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Izgalmas kérdés.


Bringán szigorúan meg van szabva miként lehet gyermeket szállítani, a tandem kivétel?


Ha 1 személyes burkolt bringában gondolkodsz, annak szinte csak a képzelet szab határt.


[link]

2010. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én egy igazi különlegességben gondolkodom, ami 4 kerekű, teljesen zárt, ezzel így megvalósításnak nem lesz gond. Azt tudom még, hogy 300W-os motor rakható bele, amin még agyalok, vajon elég lesz-e, de minden bizonnyal igen.

A bringán gyerek szállítására asszem azt írják, hogy gyerekülésben, hogy ne akadályozzon a kilátásban, és a kormány tekerésében. valami ilyesmit olvastam róla.

2010. júl. 6. 17:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!