Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha van igazság egy ilyen...

Ha van igazság egy ilyen szituációban akkor kinek adnátok igazat?

Figyelt kérdés

Most csinálom a jogosítványt és kicsit félek a verbális és fizikai konfliktusoktól.Bár tudom, hogy ez itthon nem gyakori, mármint a fizikai része de benne van.

Ma a belvárosban vártam az oktatómat, egy kis utcában egy parkolóhely volt pont előttem.

Odajött egy fehér autó, beállt párhuzamosan, a sofőr még lehúzott ablaknál keresgélt a kocsiban.

Kb. egy perc múlva jött egy fekete kocsi, megállt a fehér autó mellett,lehúzta az anyósülés felőli ablakát, és idézem amit mondott "Ne haragudj, most jöttél vagy most mész el?"

Erre a fehér autót vezető férfi ingerülten azt válaszolta, hogy "most jöttem b***meg nem látod?!"

A fekete autó vezetője erre kiszállt,amíg megkerülte a saját kocsiját addig a fehér autó vezetője is kiszállt, a "fekete" tök nyugodtan odajött, majd szó nélkül,hirtelen elkapta a másik pulóverét a nyakánál, és a fehér autónak nyomta.Nem kiabálva, de emelt hangon kérdezte, hogy "nem tudsz szépen beszélni, én így szóltam hozzád?"

A fehér autó vezetője egy szót sem szólt, a feketéé még mondta a magáét, hogy a jó édes anyáddal fogsz ilyen stílusban beszélni, aztán feltorlódtak az autója mögött, dudáltak rá, így beszállt, és tovább ment.(nem ütötte meg a másikat csak végig rányomta a kocsira és fogta a pulóverét)

A fehéret vezető férfi egy mukkot sem szólt, várta a szituáció végét majd mikor elment a fekete autó akkor bezárta a kocsiját és elment.


Mindkettő 30-as szimpatikus férfi volt, nem kétajtós szekrények, nem kisebbségiek voltak, új autó volt mindkettő, jól öltözött felnőtt emberek.

Márkákat szándékosan nem írtam, elnézést kérek a szóismétlések miatt.

Az oktatóm azt mondta,hogy két ökör találkozott amikor elmeséltem neki.


Viszont alapvetően a fekete autó vezetőjének volt igaza még ha nem is értek egyet a viselkedésével.

Ilyen szituációban mi a helyes megoldás, amivel nem csinálunk nagyobb bajt, de nem is oldalgunk el úgy mint egy megvert kutya?

Mi az ami erkölcsileg és társadalmilag helyes, és az ember sem 200-sd vérnyomással megy útjára?


2019. márc. 4. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

A fehér autós emberére akadt. Ha normális hangnemben kérdeznek valamit, ne kezdjen el b.meg-elni. Szerintem.

Ettől függetlenül én nem szálltam volna ki, hogy fizikailag vegyek elégtételt (még a 188cm-mel és 92kg-mal sem. :-) )Mert mindig lehet egy nálad erősebb, gyorsabb, ügyesebb. :-)

2019. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Az esetek nagyrészében rajtad múlik hogy lesz e fizikai, verbális konfliktus neked hidegen kell tartanod a fejed, inkább legyél "gyáva".
2019. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Egyiknek sem adok igazat mert mindkettő agresszív.
2019. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" de nem is oldalgunk el úgy mint egy megvert kutya?"


Ez felfogás kérdése.

Én simán ráhagyom a hülyére, hogy hülye. SZóval okos enged, tudod.


A fekete autós helyébe talán annyit mondok, kösz bmeg, és elhajtok. Téma lezárva.


Nem kell a hülyékhez leereszkedni, és nem lesz gond.


Rengeteget vezetek, 11 éve, még nem fajult tettlegességig semmi. Max mutogattunk egymásnak kocsiból, ennyi volt a legkomolyabb, amit tapasztaltam. Pedig Bp és agglomerációban vezetek, szóval nem türelem mintapéldányokkal vagyok körülvéve.

2019. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!