Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az tényleg igaz, hogy Budapest...

Az tényleg igaz, hogy Budapesten a biciklisek többsége takarékosságból bringázik?

Figyelt kérdés

Én mindig azt hittem, hogy a fő ok a környezetvédelem, meg az egészséges életmód.

De kijavítottak bicajos ismerőseim, hogy túldimenzionálom a dolgot, többség számára a bicaj simán csak egy közlekedési eszköz, amivel el lehet jutni A-ból B-be.

Spórolós emberek preferálják, akik nem szeretnének havonta

kiperkálni 9500 forintot a BKK-nak egy gyenge minőségű szolgáltatásért.



2019. febr. 5. 20:56
 1/10 A kérdező kommentje:

Kontextus: Arról ment a vita, hogy mennyire jó ötlet rendszeresen a Nagykörúton bringázni. Én azt állítottam, hogy nem túl egészséges, hogy ott pöfögnek bele az autók az arcodba, és nem is túl biztonságos, hogy pl. parkoló autókból kiszállva bármikor kicsaphatják rád az ajtót, és állandó para az is, hogy a kanyarodó autó észre fog-e venni téged. Szóval én párszor próbáltam, és azt mondtam, hogy soha többet. Bicajjal csak kertvároson belül, vidéken vagy rendesen kiépített bicikliúton.

Na, erre nekem támadtak, hogy mit gondolok én, hogy ez nekik valami luxus, hogy, ha épp kedvük szottyan, akkor hobbiból felpattannak a bringára, egy kis hétvégi kiruccanásra!? Nekik ez egy munkaeszköz, közlekedési mód, és arra kell, hogy eljussanak A-ból B-be.

2019. febr. 5. 21:07
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Jóval olcsóbb, sőt sok esetben gyorsabb, mint a tömegközlekedés vagy az autó.

Az hogy környezetbarát és egészséges csak hab a tortán.

2019. febr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
A fővárosban biciklizni egészségtelenebb, mint kocsival elmenni dolgozni, annyira szmogos a város. A mozgás miatt jobb ugyan, de több kárt okoz, mint hasznot
2019. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A többség azért biciklizik, mert szeret.


Második szerintem a sport, egészség maga. Persze benne van az is, hogy adott esetben lehet egy 10-est spórolni a bérleten. Nekem is volt, hogy 2-3 hónapot meg tudtam takarítani, mert amúgy is biciklivel jártam. Mondjuk én alapból azt látom, hogy nem a gyári munkás réteg jár belvárosban biciklivel, hanem a viszonylag jól kereső irodai dolgozók, "értelmiségiek".

2019. febr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Egy jó levegőszűrős maszkkal / palackos búvárfelszereléssel a szmog sem jelent problémát.
2019. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azzal sajnos egyet tudok érteni, hogy borzasztó Budapesten belül biciklizni. Szmog, autók, gyalogosok, plusz manapság megjelentek a Segway és hasonló hülyeségekkel közlekedő turisták.


Most, hogy van autóm, szerintem az lesz a program, hogy lemegyek vidékre, Balatonra, hegyekbe, akárhova, vagy csak Pesten kívülre és onnantól tekerek.

2019. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Rengeteg nagyon gazdag embert ismerek, akik városokban biciklivel járnak. Olyan drága biciklikkel, hogy sok embernek az autója nem ér annyit. Járhatnának akármilyen autóval, de a városban bicikliznek, különböző okokból: van aki divatból, van aki sportolás gyanánt, van aki időt tud spórolni a biciklivel, és van aki tényleg a környezetkímélés és a dugók csökkentése miatt biciklizik. A takarékos bicikliseket inkább falukban és kisvárosokban találhatod meg, akik azért bicikliznek, mert nincs is autójuk.
2019. febr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem beleférne a büdzsébe, hogy autózzak, de időt nem nyernèk vele, így inkább tömegközlekedéssel utazok, mert az havi 8500 Ft-ban megáll, az így megmaradó, amúgy autóra költendő havi több tízezer forintot meg inkább más célokra költöm. Ezzel együtt erősen fontolgatom, hogy tavasztól őszig biciklizni fogok munkàba, mert az még a tömegközlekedésnél is kb 20-40 százalékkal gyorsabb, legalábbis tanítási időben. De emellett megtartanám a bérletemet is, mert nem mindenhol megoldott a bringa tárolása vagy a zuhanyzás.
2019. febr. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Biciklivel a munkahelyem 15 perc, tömegközeledéssel 40.

Nekem ez az indok.

2019. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:

Az is.

Vanb aki az anyagiak miatt. Vanb aki a kényelem, gyorsaságb kiszámíthatóságb stb. miatt. Városban a kerékpárnak rengeteg előnye van, nem mindenkinek ugyanaz a prioritási sorrendje.

2019. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!