Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki szeret vezetni, az el...

Aki szeret vezetni, az el tudja mondani, hogy ő mit szeret benne?

Figyelt kérdés

2018. dec. 10. 14:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kicsit furcsa párhuzam, de én szeretek egyedül túrázni erdőkben, hegyekben. És kicsit hasonlóan éltem meg a hosszú éjszakai vezetést is. Órákig megyek, ki is kapcsolok közben de mégis végig figyelni kell, ott kell lenni fejben.


Vagy csak belegondolok, most van 21 óra, ha elindulnék akkor még ma hazaérnék vidékre, éjfélre ágyban lennék. Vonattal, busszal már 5-6 körül el kellett volna induljak ugyanehhez.

2018. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 veterán vas ***** válasza:
100%

A vezetéssel kapcsolatban azt a komoly érvet tudom felhozni, amit Cingár mondott az Üvegtigrisben:

"...azért jó, mert jó"! ;)

2018. dec. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%

Miért szeretek vezetni?

Mert jó.

Mert abszolút szabadságot nyújt a tudat, hogy gyakorlatilag bárhova elmehetnék.

Mert csak én vagyok és a gép, ami jóval erősebb nálam, és mégis képes vagyok uralni.

Mert egyedül ülök az autóban/motoron, ám mégis részt veszek sok millió másik emberrel valami nagy dologban.

2018. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 40 éve vezetek, de még ma is elkap néha az érzés; ha gyalog mennék, a megtett táv huszadát tudhatnám csak a hátam mögött. Máskor meg tökéletesen ellazulva (két ujjam a volánon) hallgatom a kedven CD-met, miközben a gép falja a kilométereket.

Vagy más: nem is olyan rég még kétlaki voltam. Akkor azt imádtam, hogy reggel még Németországi otthonomban vagyok, este meg az Alföldön.

2018. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nekem a hobbim a vezetés, néha csak úgy megyek minden cél nélkül, illetve szoktam menni olyan helyekre, ahol soha sem jártam, a rekord eddig az volt, hogy 4 órán keresztül nem állítottam le a motort. Most egy közeli városba járok egyetemre, így hetente csak 100 km-t tudok menni, de az egészben ezt élvezem a legjobban, legszívesebben ki se szállnék. Olyan is volt, hogyha 1-2 hétig nem vezethettem, akkor tök rosszul éreztem magamat, úgyhogy vezetésfüggő vagyok:D (bár lehet közrejátszott a füvezés, amit azóta abbahagytam). A kocsimban most 378 ezer km van, kíváncsi vagyok, hogy mennyit bír, 50 éves osztálytalálkozóra tudok-e azzal menni:D Meg most a benzin is olcsó, úgyhogy lehet kocsikázgatni, már csak jó idő kéne:)
2018. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Laikus Gyuri válasza:

Akj azt mondja,hogy esőben meg sötétben szeret vezetni az igazából nem is vezet sokat, hülyeség. (Szerintem)

Vezetni világosban jó városon kívül országúton nézni a gyönyörű természetet élvezni a változatosságot, átmenni a falvakon, községeken. Megnyugtat,persze egy kényelmes autóval, nyáron lehúzott ablaknál,hogy haljad a a finom gördülési zajt,hogy benyomd a tempomatot 80-90re és szeld a teret.Hogy néha érezd mikor a szar út átvált minőségi úttá😀 hogy néha halld a turbó sipolását, mintha egy repülőt vezetnél. A lényeg a táj!

2018. dec. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Laikus Gyuri válasza:

Éjszaka és eső ellen:

Sokkal több koncentráció kell,kevesebb teret látsz be, bántják a szemeidet az autók fényei.ez mind a nyugalom ellen van.

2018. dec. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 veterán vas ***** válasza:
100%

#16!

A sötétről....

"Boldog lánykoromban" ;) rallyeban navigáltam.

Később -családi kirándulásként- visszatértem azokra a gyorsaságikra.

Amikor megláttam, hogy milyen helyeken mentünk, elgondolkodtam......

A versenyen elért eredmény szempontjából -úgy tűnik- hasznos volt az a mindent eltakaró jótékony sötét. Ha látom a "körülményeket" lehet, hogy visszafogom a pilótámat.


Természetesen igazad van, a mindennapi (értsd: normális) autózás szempontjából, sokkal jobb világosban vezetni.

2018. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Sötétben is jó, olyannak, mint nekem, aki nem feltétlenül a felfedezés miatt megy, csak maga a vezetés, irányítás, haladás élvezete miatt. Régen, fiatal korunkban számtalanszor volt ilyen, hogy haverokkal kocsikáztunk céltalanul, annyi pénzből, amennyiért a többiek vodkát vettek, és kómásra itták magukat.

Azóta már próbálom összehozni a kellemeset a hasznossal, direkt nappal próbálok menni, mert egyrészt nem bírom már úgy az éjszakázást, másrészt mert többet akarok látni a tájból én is. De néha muszáj éjszaka is menni.

2018. dec. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Aki szeret vezetni az általában szeret mindenfajta gépet kezelni. Uralhatsz egy erős, modern, hatalmas, egyedi vagy bármi miatt különleges gépet amire nem mindenkinek van lehetősége vagy tudása. Ha az úton vagy szabadnak érzed magad. Hivatásos vezetőként el nem tudok képzelni jobb munkát. Vezethetek egy dög nagy kamiont, nincs a fejem fölött állandóan főnök, az utazás megnyugtat, a hobbim a munkám és mindezt jó pénzért. De életem során bármilyen gépet kezeltem (harckocsi,toronydaru,targonca,rakodógép,kamion) élveztem, hogy dolgozhatok vele.
2018. dec. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!