Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi kell az árúfuvarozáshoz?

Mi kell az árúfuvarozáshoz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt papírokra,jogosítvány stb.. olyan szeretnék lenni mint pl gls futár.

2018. okt. 3. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Az autóiknak megfelelő jogosítvány. GLS esetében (és a legtöbb esetben) ez B kategóriát jelent. Bizonyos cégek elvárják hogy legyen 2-3 év tapasztalatod, tehát annyi idős jogsi.
2018. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kérdező szerintem nem sofőr akar lenni, hanem vállalkozni akar.


Azt viszont felejtsd el. Egy TNT, UPS, Fedex, DHL pl. 3-4000 Ft-ért visz kis csomagot gyakorlatilag bárhová Európában, nem tudsz versenyképes lenni

2018. okt. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De igen soför szeretnék lenni.
2018. okt. 3. 17:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha megnézed a hirdetéseket, akkor tele van futár állásokkal. Annyira nincs ember, hogy ha van B kat. jogsid, szeretsz vezetni és ismered az adott várost, akkor már jöhetsz is. Én anno azért nem mentem, mert egy nap több mint 100 címet kellett kivinni...
2018. okt. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jogsi semmi más nem kell a csomag futárnak

De az adott céghez menny ami többnyire pesti vagy Pest közeli cég

Ne az alvállalkozókhoz

Tapasztalatból lehúz rommá hajt illetve hülyének néz és ember szamba sem vesz az alvállalkozó ...

emiatt jöttem el végül egyéni vállalkozónak és egy nemzetközis cégnél vagyok alvállalkozóként a saját főnököm ...

Igen 10 év alatt az összes nekem helyi cégnél voltam pontosabban az alvallakozóknál azaz a helyi képviselet ...

2019. okt. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.


B kategóriás jogosítvány elég a csomagfutároknak. :) Legyen az GLS, DPD, Sprinte vagy Express One és a többi.


Ha esetleg másra (bár kétlem, sőt biztosra mondom hogy nem) is szükség lenne, azt cégen belül meglehet csinálni, megoldják.


Én is sofőr állásokra pályázok, én is nagyon szeretek vezetni. :D


Ha viszont mondjuk belföldi fuvarozás (mondjuk Platós, dobozos autóval) akkor szintén elég a B.


Ha olyan fuvarozó céghez mennél, ami Nemzetközi is, akkor már szükség lenne a 102.-es EÜ-s orvosi alkalmasságira. Ez benne van a jogosítványba is. (Alapvetően mindenkinek a 101.-es kód van benne).


A németeknél már elvileg kötelező, de ha nincsen benne, akkor sem olyan nagy probléma, de szólhatnak érte. Ez Németre biztos igaz, nem régiben én is ilyen helyre mentem volna dolgozni, de nem szóltak vissza. Pedig "interjún, megbeszélésen" is voltunk egy nálam pár évvel idősebb sráccal.


Azt tudom, hogy ez kell a B-hez fuvarozás szempontjából, hogy ha külföldre is mész nagyobb autóval. Annyi, hogy így 5 évre lesz érvényes a jogosítványod, az orvosi miatt. Mert ezt csak 5 évre kapod, nem 10-re. Ennyi a lényege. De szerintem nem eget verő 5 évente megújítani a jogosítványt, vagyis az orvosit.


Ha annyi minden kéne már a B kategóriás sofőröknek, akkor senki sem csinálná, hanem menne kamionozni, mert az mégis csak jobban fizet, főleg ha abból is nemzetköziről beszélünk.


Én tervezném lerakni a C+E (tehát a kamionra) is a jogosítványt, mivel szeretek vezetni, és csak jó lenne mindenkinek a több pénz. :D De talán jövőre össze jön. Mondjuk ahhoz pénz is kell.


Nekem már több mint 3,5 éve meg van a jogosítvány, jövő év tavaszán lesz 4 éve. Szeretnék én is másfelé is "szétnézni".


Szép napot! :)

2019. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!