Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi okozhatja egy akkumulátorhá...

Mi okozhatja egy akkumulátorház szétreped, teteje felpuposodik, ill. megolvad?

Figyelt kérdés
2018. szept. 29. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Túltöltés nagy árammal, de inkább sokszori, egymás utáni nagy áramkivétel (önindítózás) vagy cellazárlat.

Esetleg nem brutálisan nagy áram, de elég magas és tartós pl. valahol vezetékzárlat, bár az ha látható megolvasztja a szigetelést (ha nem akkor is).

2018. szept. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy elektromos tolokocsi 4aksijárol van szo. Gyári tőltőjével töltöttem,csk egyszer nem indult akkor,néztem meg az aksikat.Akkor láttam,hogy ugy össze vannak olvadva megpufadva hogy ki se lehet szedni a dobozából
2018. szept. 29. 10:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább cellazárlat, de ami tuti, hogy az az akksi kuka (vagyis méh telep)
2018. szept. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak az érdekelne,hogy az új nem jár hasonlóan.Ezért volna jo tudni hogy mi volt a baj.
2018. szept. 29. 10:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt gondolom: 4 darab akku nem lehet cellazárlatos.

Bár a töltőjét nem ismerem, de nem gondolom, hogy tud annyi áramot, hogy elpusztuljanak.

Bár a sebességszabályzó, motoráramot adó elektronikának védenie kellene az akkukat a nagy áramtól, valamiért nem teszi.

Úgy gondolom, az lehet hibás, esetleg a motor nem normális áramot vesz fel..

Akkucsere előtt ezeket mindenképpen ellenőrizni kell.

2018. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

DE: vezetékzárlat, letestelődés ellen semmi nem véd.

Semmi információ nincs a tönkremenés körülményeiről!

Nem mindegy...

2018. szept. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
1hete kaptam akkor nagyon szépen ment az aksikat nem néztem másnap egy kicsit gyengébb volt éjszakára feltettem tölteni de neem lett olyan jó mint első nap akkor éjszakára ujra feltettem tölteni de reggel már meg se mozdult ekkor láttam hogy az aksik össze vannak olvadva.
2018. szept. 29. 12:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Automata töltő?
2018. szept. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy cellazárlat is okozhat nagy galibát. Az az akku elkezd melegedni. Nem kicsit, nagyon. A hő károsítja a szomszéd akkut, az is zárlatos lesz, és így tovább...

Régebben egy kisebb teljesítményű átjtszóadó szünetmentes tápjában láttam ilyen módon megolvadt akkukat. A töltőáram nem volt sok, C/5, a feszültség is stabilizált 13,6V, az akkuk mégis úgy túlhevültek, hogy valamelyik cellában az ólomlemezek is leolvadtak (zselés akkuról van szó).

Legkönnyebben úgy tudod megelőzni, ha a tervezett élettartam végén akkor is cseréled az akkukat, ha még működnek. Mindig egyszerre cseréld ki az összes akkut azonos típusú és gyártási idejű akkura.

2018. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2018. szept. 29. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!