Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez lehet érvényes magyar...

Ez lehet érvényes magyar rendszám?

Figyelt kérdés
Gyakran szoktam látni azt a kocsit aminek az a rendszáma, hogy DOKI-01 és magyar rendszám. Én úgy tudtam a magyar rendszámoknál 3 betű és 3 szám van. Ha nem így van bocsánat a hülye kérdésért.

2018. máj. 14. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyedi rendszámtábla. Érvényes, 4 betű 2 szám vagy 5 betű 1 szám felállásban. Csak rengeteg pénzbe kerül, több száz ezer forint, közelebb a millióhoz.
2018. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érvényes, egyedi rendszámként. Az egyedi és az egyéni rendszám között van a különbség. Az egyéni a megszokott 3 betű 3 szám, az egyedi pedig az egyéb kombinációk. A karakterek elosztás mellett a másik különbség az ár. Az egyedi rendszámtábla 435.000 Ft, az egyéni rendszámtábla pedig 112.450 Ft.
2018. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az árral kicsit tévedtem. Többre emlékeztem régről.
2018. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami még érdekes, hogy az ilyen rendszámok a tulajdonoshoz és nem a járműhöz kötődnek.

Ha tehát eladja az autót, akkor az autó visszakapja az eredeti rendszámát, a tulaj meg megtarthatja a DOKI-01-et.

2018. máj. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár mindent megválaszoltak már, csak egy kis magyarázattal szolgálnék.

Az egyéni rendszem mindenben azonos a szabványos 3 betű, 3 szám formával. Csak abban van eltérés, hogy a még ki nem adott kombinációk közül választhatsz. Tehát nem azt kapod, ami jut, hanem amit konkrétan kérsz.

Az egyedi meg az olyan, amilyent a kérdéseben is ír. 4+2 vagy 5+1. Ennek is hat karakterből kell állnia, s csak a így. 2 betű+4 szám, 1 betű+5 szám sem lehet.

És nem kérhető olyan karaktersor sem, ami trágár, félreérthető, védett stb.

2018. máj. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!