Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 50 helyett 70el mentem és...

50 helyett 70el mentem és kiküldték a papírt már elég régen. Faterom a kocsi tulajdonosa, az ő nevén van. Szóval a lényeg, hogy a fényképen nem látszik, hogy én ültem a kocsiba, mert sötét volt. És annyi a lényeg, hogy egyáltalán jár e érte pont?

Figyelt kérdés
A másik, pedig, hogy faterom nem akarja, hogy neki írják a pontot, mert már elég sok van neki és hogy tudom bizonyítani, hogy én vezettem a kocsit?! Mert végülis a lényeg, hogy engem büntessenek ne fateromat, mert tényleg én vezettem, szóval hogyan? Valami nyilatkozattal vagy hogy megy ez, valaki kérem segítsen, ja igen még egy dolog, hogy én 17 vagyok, szóval még nem büntethető, akkor ha írok egy nyilatkozatot, akkor engem egyáltalán megbüntethetnek?
2010. jún. 3. 21:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
és valakit akit már büntettek meg az esetleg tudna válaszolni, hogy ő kapott e pontot vagy valami? mindenesetre holnap tüzetesebben utánafogunk járni
2010. jún. 3. 22:02
 12/17 anonim ***** válasza:

Azért vezették be ezt az objektív felelősségre vonást mert mindenki azzal takarózott hogy nem én vezettem hanem egy családtagom de őt nem köteles feljelenteni ezért sokan úszták meg. Akkor kitalálták ezt a "Tied az autó tiead a felelősség" szlogennel az objektív felelősségre vonást így az fizet akinek a nevén van a kocsi. De ha az akinek a nevén van tudja bizonyítani hogy nem ő vezette (mindegy mivan a képen ilyenkor örűlj hogy nem látszódik semm) akkor nem őt büntetik meg. Nincs más dolgod mind egy kölcsönadási papírt nyomtatni visszadátumozva arra a napra aláírjátok és bejelentitek.


És akkor kis kioktatás:

Hogy lejtőn lefelé gyorsul a kocsi hát igen a fizika törvényei. Függetlenűl hány ember ül a kocsiban. Ilyenkor fékezz vagy válts alacsonyabb sebességbe hogy dolgozzon a motor fék az kicsit megfogja az autót.

2010. jún. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

nagy kuplongos vagyok és pont ott úgy szoktam, hogy kuplungal elgurulok a kereszteződésig.. a másik szerencsém, hogy 21:55kor volt ez és ki van téve a: 30 (22:00 - 6:00)

szóval még azaz isteni szerencse, hogy nem 30nál fogtak meg annyival

2010. jún. 3. 22:28
 14/17 anonim ***** válasza:
Azt nem tudhatod a gépükön hány óra volt...
2010. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Én a KÉRDŐVEL vagyok.Hallod talizzunk azt verjük telibe az összes ilyen köcsög MINTAszájú f'szszopókat mert már engem is k'rvára irritálnak.

Akkor szegem meg a kreszt amikor akarom,és 50et éjszaka majdhogynem lehetetlen betartani.

2010. jún. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"fogd már be a pofádat légyszíves nem kioktatást kértem, hanem a kérdésemre kértem választ te kis bunkó, képzeld én is beszoktam tartani a sebesség határokat, de ha nem tudsz semmiről, hogy engem milyen körülmények körül büntettek meg, akkor mi az anyámat kezdesz el nekem papolni? képzeld felüljáróról gurultunk és 5en voltunk a kocsiba és képzeld MIND BE VOLTUNK KÖTVE, csak mivel túl nagy volt a súly, ezért a kocsi gyorsult a lejtőn lefelé és nem lassult, ennyit rólad, most pedig valaki válaszolhatna normálisan

"


Szerintem inkább oda kéne figyelni fizikaórán. Tökmindegy hányan ültök a kocsiba, a gravitációs erő is attól függően változik. Tudod, a tollpihe ugyan olyan lassan esik mint a tégla légüres térben. Ált. iskola 7. osztály. Szánalmas vagy.

2010. jún. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok!

Szóval akkor kedves kérdező!

nem kioktatásként írtam és nem beszólásos hangnemben hanem normálisan tájékoztató jelleggel!

De ha már itt tartunk és nincs annyi eszed ,hogy lelassítsd az autót a megfelelő sebességre akkor nem is adtam volna neked jogosítványt!Sötétben nem is lehet tartani az 50-et mert lassabban kell haladni a váratlan gyalogosok biciklisek őzek stb miatt...

De elképzelem azt is ,hogy a haverjaid ültek apud autójában és gondolom nem akartál tetüsen menni mert akkor jahj istenem mit szólnak meg mondogatják hogy csiga vagy stb.. Hát ha esetleg így volt akkor úgy kell. És mindenképpen azt fogják megbüntetni akié az autó, pontot nem kap érte senki , és én a helyedben apuddal megbeszélném hogy te fizesd a büntetést elvégre akkor nálad volt az autó, illetve akinek van jogosítványa vállalja a felelősséget a tetteiért és ha apudnak mondod hogy kifizeted akkor nem úgy fog a szemedbe nézni hogy milyen sz@r helyzetbe hoztad hanem úgy hogy jajj de faca gyerek vagy mert amit tettél el vállaltad !

2010. jún. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!