Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 50 helyett 70el mentem és...

50 helyett 70el mentem és kiküldték a papírt már elég régen. Faterom a kocsi tulajdonosa, az ő nevén van. Szóval a lényeg, hogy a fényképen nem látszik, hogy én ültem a kocsiba, mert sötét volt. És annyi a lényeg, hogy egyáltalán jár e érte pont?

Figyelt kérdés
A másik, pedig, hogy faterom nem akarja, hogy neki írják a pontot, mert már elég sok van neki és hogy tudom bizonyítani, hogy én vezettem a kocsit?! Mert végülis a lényeg, hogy engem büntessenek ne fateromat, mert tényleg én vezettem, szóval hogyan? Valami nyilatkozattal vagy hogy megy ez, valaki kérem segítsen, ja igen még egy dolog, hogy én 17 vagyok, szóval még nem büntethető, akkor ha írok egy nyilatkozatot, akkor engem egyáltalán megbüntethetnek?
2010. jún. 3. 21:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%

édes apám!

Hiába vagy te 17 ha szabályt szegtél megbüntetnek! Ha apudé a kocsi akkor őt! majd te fizeted a csekket... Miért mentél 50 helyett 70-el? Rászorultál, nem értem hogy miért nem tartják be a kezdő jogosítvánnyal rendelkezők a sebességet!? Légyszíves világosíts már fel hogy miért kell szabályt szegni mert fogalmam nincs mi lövi a fiatalokat... Jó én is 18 vagyok de én betartom a szabályt ,jó nem mindet de városon belül a megengedettel megyek kívül is de ritkán lépem túl, nincs szükségem bírságra.... Aztán amikor az ilyenek mint ti kikerültök a megengedettnél gyorsabban aztán valahol találkozunk és az árokban vagytok vagy valami történik veletek jól szétröhögöm magam hogy miért is kell gyorsan menni?

Szól a mondás : Lassan jársz tovább élsz! Fontold meg!

2010. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
fogd már be a pofádat légyszíves nem kioktatást kértem, hanem a kérdésemre kértem választ te kis bunkó, képzeld én is beszoktam tartani a sebesség határokat, de ha nem tudsz semmiről, hogy engem milyen körülmények körül büntettek meg, akkor mi az anyámat kezdesz el nekem papolni? képzeld felüljáróról gurultunk és 5en voltunk a kocsiba és képzeld MIND BE VOLTUNK KÖTVE, csak mivel túl nagy volt a súly, ezért a kocsi gyorsult a lejtőn lefelé és nem lassult, ennyit rólad, most pedig valaki válaszolhatna normálisan
2010. jún. 3. 21:45
 3/17 anonim ***** válasza:

Már bocsánat hogy beleszólok, de ez elég buta kifogás, hogy 5-en voltatok, meg gyorsult a kocsi...és a fék? :)

Pont nem jár érte.

Egyébként meg tök mindegy ki vezette a kocsit, ha nem nyilatkozik, akkor az üzembentartót büntetik, ergo apukád fog fizetni 30.000 Ft-ot ha jól tudom.

2010. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
ezt kérdeztem.. hogy ha írok egy sima nyilatkozatot, hogy én vezettem a kocsit, akkor én kapom a büntetést?
2010. jún. 3. 21:50
 5/17 A kérdező kommentje:
amugy meg nem a pénz bírság a lényeg, hanem a pont
2010. jún. 3. 21:51
 6/17 anonim válasza:
Hmm, fék? Egyébként nyilatkozattal sztem lehet bizonyítani, hogy akkor nálad volt a kocsi. Nincs véletlen olyan ismerősöd esetlen ismerős ismerőse, aki valamennyire jártás ilyesféle dolgokban, hogy ilyenkor mi a teendő?
2010. jún. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
hát holnap majd utána járunk, csak hátha tud valaki valami pontosat
2010. jún. 3. 21:53
 8/17 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok.

"Az üzembentartó csak abban az esetben mentesülhet a felelősségre vonás alól, ha a gépjármű jogellenesen kerül ki a birtokából és igazolja, hogy a bírságot kiszabó határozat kézbesítését megelőzően kezdeményezte a megfelelő hatósági eljárást, illetőleg a szabályszegést megelőzően más személy használatába adta a gépkocsit és azt a használatba vevő személy teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozatával igazolja."


Ez van benne a törvényben,de ha bővebben kíváncsi vagy rá akkor itt megtalálod: [link]

2010. jún. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. jún. 3. 21:57
 10/17 anonim válasza:
Lehet, hogy rossz ötlet magadra vállalnod, mert kezdő jogsit sebességhatár túllépés miatt gondolkodás nélkül elveszik.
2010. jún. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!