Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jobbkéz szabályt valaki...

Jobbkéz szabályt valaki elmagyarázná nekem?

Figyelt kérdés
2017. aug. 23. 20:29
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
A jobbról jövőnek van elsőbbsége. Akár egyenesen megy akár kanyarodik.
2017. aug. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt se tudom hogy kérdezzek rá, de kinek a jobb keze? Ezt nagyon nem értem
2017. aug. 23. 21:02
 3/14 anonim ***** válasza:

A te jobb kezed.

Ha semmilyen tábla nincs, aki onnan jön, annak elsőbbséget kell adnod. Kivéve ha nem vagy vele forgalmi viszonyban, például jobbra kanyarodsz kis ívben, nem keresztezed az útját.

Minden kereszteződés, ahol más tábla nincs, alapból jobbkezes.

2017. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezt így értem. De tegyük fel én is jobbra vagyok valakitől, meg tölem is van jobbra valaki, meg esetleg tőle is jobbra. Akkor ki megy?
2017. aug. 23. 21:16
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha minden irányból érkezik jármű, akkor a kis ívben jobbrakanyarodók mennek először.

Ha mindenki egyenesen vagy balra akar menni, akkor közös megegyezés alapján elmegy az egyik és a maradék három jármű elsőbbsége már a jobbkézszabály szerint alakul.


(A valóságban még sosem tapasztaltam ilyen esetet, általában egy magabiztosabb vagy jobbkézszabályt nem ismerő autós belehajt a kereszteződésbe és a többiek megállnak)

2017. aug. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És az mit takar, hogy a maradék három a jobbkéz szabálynak megfelelően halad tovább?
2017. aug. 23. 21:45
 7/14 anonim ***** válasza:

3 autó jön, az egyik délről, a másik keletről és a harmadik északról. Ebben az esetben az északi megy először, aztán a keleti és aztán a déli.

Magyarul addig nem mehetsz, amíg a jobbkezed felől van valaki.

2017. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tehát a leginkább jobb oldalt lévő kezdi az indulást, és az se számít merre megy? Vagy pl ha nem akadályozzák egymás útját, akkor így elmehet több is?

És milyen esetekben alkalmazzuk?

2017. aug. 23. 21:56
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

- Először mindig a jobbra (kis ívben) kanyarodók mennek.

- Ezután mindig a legjobboldalibb.

- Ha csak szemből érkezik két autó, akkor az egyenesen menőnek van elsőbbsége a balra kanyarodóval szemben. Ha mindkettő balra kanyarodik, akkor kölcsönös udvariasság. (kanyarodási szabály)

- Ha minden irányból érkezik jármű, akkor kölcsönös udvariasság alapján elengedik valamelyiket.


A jobbkézszabály minden kereszteződésre érvényes, ahol nincs:

- elsőbbségadás kötelező vagy stop tábla

- jelzőlámpa

- forgalomirányító rendőr


(biztos tanultad az "erősorrendet": rendőr > lámpa > tábla > útburkolati jel > jobbkézszabály, mindig a magasabb rangú a mérvadó. Tehát a jelzőlámpa jelzése felülírja a táblákat, a rendőr jelzése felülírja a lámpát, stb.)


30-as övezetekben, lakó-pihenő övezetekben, áruház parkolókban és földutakon találhatsz főleg egyenrangú útkereszteződést. Néha felhívják rá a figyelmet az "egyenrangú útkereszteződés" (háromszögben egy x) táblával.

2017. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Uhh, nagyon szépen köszi. Így mostmár értem. Csak még nagyon az elején vagyok, de ezt seholse talaltam összeszedetten leírva.

Igen, az erőssorrend az megvan.

2017. aug. 23. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!