Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magánterületen lehet étolajat...

Magánterületen lehet étolajat használni?

Figyelt kérdés

Inkább jogi oldalról érdekelne a dolog.


Adott egy nagy terület, és gyümölcstermesztés. Ehhez használunk két traktort, illetve egy kisteherautót, mind dízel, és szépen mennek étolajjal, nem mai technika egyik sem.


Ha jól tudom, magánterületen ebbe nem lehet belekötni, körülbelül abba a kategóriába esik mikor versenysportoknál hogy " házon belül " próbálnak ki nem hivatalos üzemanyagokat.


Közúton se a két traktor sem a kisteherautó nem közlekedik sose, így ilyen tekintetben biztos nem ütközhet semmi szabályba.



2017. jún. 9. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Magyarország területén nem tankolhatsz étolajat járműbe. Ez vonatkozik magánterületre is. Ha mégis megteszed és kiderül (mondjuk valami jóindulatú szomszéd feljelent), akkor költségvetési csalás címén indítanak ellened eljárást, mivel olyan üzemanyagot használsz, amire nem fizettél jövedéki adót.
2017. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És jogilag akkor változna a dolog, ha külön tartályt kapnának? Mert még erről is olvastam régebben, hogy ez is egyfajta kiskapu, ha nem a tankból megy a motorba, hanem külön tartályból.


Azért nem mindegy sajna főleg a mai világban, hogy mennyit sikerül megtakarítani.

2017. jún. 9. 16:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatban ha nem reklámozod akkor nyugodtan használhatsz ahogy a forgalomban is szoktak sokan ezzel járni általában vegyesbe . Persze papírforma szerint nem lehet. Ahogy lopni se lehetne milliárdokat, mégis a kormány mutatja a példát hogy de mégis.
2017. jún. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Forgalomba eszembe nem jutna, ott azért elég könnyen lehet vele bukni szerintem.
2017. jún. 9. 16:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyiért veszed az étolajat? Nem tűnik olcsóbbnak sokkal.
2017. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem veszem, kapjuk ismerőstől akinek étterme van. Le van ülepítve, finomszűrővel átszűrve, és így használva.
2017. jún. 9. 18:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Kint a határban szerintem senkinek se tűnik fel.

Nem hiszem hogy olyan szaga lenne hogy kilométerekről megérzik. A gázolaj is büdös, mégse érezzük kilométerekről.

2017. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem sok esély van rá, hogy bárki is megérezze, jóformán csak pár földút van a közelben, de azon sem jár senki.

Igazából csak amiatt akartam utánanézni, mert ugyan ellenőrizhetnek, de akkor csak egészségügyi szempontból teszik, mennyit permetezünk, hol tárolunk stb, azzal nem foglalkoznak mi mivel megy, csak gondoltam ha lenne véletlen valami, akkor valami biztosíték. nem mintha reklámoznánk, hogy mivel mennek.

2017. jún. 9. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!