Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szokta valaki használni a...

Szokta valaki használni a szélárnyékot huzamosabb ideig?

Figyelt kérdés

Lehet-e / Erdemes-e pl egy teherauto szelarnyakaban huzamosabb ideig kozlekedni? Itt inkabb fizikai oldalrol kozelitem meg a kerdest mintsem szabalyossag szempontjabol.

Multkoraban dombnak felfele "felhuzott" egy teherauto, mivel elg kozel voltam hozza.



2017. máj. 16. 05:17
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Én már próbáltam. Ha az aktuális fogyasztást kiírja a kocsid, meg fogsz dobbenni. Én le tudtam menni 2 liter/100 kmes fogyasztásra kamion mögött. Biciklivel is így döntik meg a sebességi rekordokat
2017. máj. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
biztonsági okokból viszont nem ajánlom. Ne szórakozz ezzel. A kamionos idegrendszerének sem tesz jót.
2017. máj. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én szoktam, főleg az öreg furgonommal, aminél elég jelentős a légellenállás (120 felett a 8 literes fogyasztás 10 literre emelkedik.)

Kamion mögött 7-7,5 körül eszik.

2017. máj. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Én le tudtam menni 2 liter/100 kmes fogyasztásra kamion mögött."


Egy Andersen veszett el benned!


Valamennyivel nyilvan csokken a fogyasztas,de egyaltalan nem extrem mertekben,cserebe meg jo kis kavicszáport kap az autod eleje!

2017. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#1, legközelebb ne szedj be fogalmazásgátlót, mert hülyeségeket irkálsz.

Az hihető, hogy 2 literrel csökkent a fogyasztás. Az nem annyira, hogy 2 litert fogyasztottál, mivel egy átlag autó alapjáraton fogyaszt óránként fél litert, ha megy a klíma és a fényszóró, akkor óránként egy litert. A másik egy litertből te sosem fogod tolni a bódét egy kamion mögött sem 90-el.


Nekem 90 körüli tempónál enne kb. 7 körül, egy autónyi követési távolsággal ez lemegy 5-re, csak kicsit fárasztó végig úgy vezetni, hogy az ember vészfékezés-készenlétben van.

2017. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindig is utáltam kamion mögött menni, országúton is ahogy lehet előzöm meg őket, vagy inkább lemaradok teljesen, ha nem lehetséges az előzés. Rendkivül fárasztó, hogy előre abszolút semmit nem látsz, és akkor arról nem is beszéljünk, hogy mennyire veszélyes.
2017. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Csak azert jutott eszembe, mert megtettem a 3500km-es utat 3.5 nap alatt es elgondolkodtam nem e jartam volna jobban ha beallok egy roadtrain moge es "vegighuzatom" magam kozel az egesz uton. A leghosszabb egyenes kb 150 km hosszu volt, igy ott ilyen problemam se lett volna hogy faraszto. Volt szakasz ahol fel oraig nem lattam senkit.


Koszonom a tapasztalatokat mindenkinek

2017. máj. 16. 14:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert a kamion max 90-el megy csak, és a legkisebb emelkedőn is visszalassulnak 70-80-ra. Ez pedig nagyon rossz. Hatalmas időveszteség.
2017. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ez komoly, hogy ott lenn a balkánon még átengednek a műszakin olyan tragacsokat, amik 7-8 litert esznek? Idén akartam hazamenni, de ha ilyen a műszaki színvonal, inkább leteszek róla.
2017. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A 80-90-es tempora nem volt gond. En 80-90 nel mentem mindenhol, a kamion meg 110-el dorgetett el mellettem es nem nagyon lassult be.
2017. máj. 16. 15:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!