Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha segédmotoron valaki mögém...

Ha segédmotoron valaki mögém ül és viszem akkor engem büntet meg a rendőr vagy az utast?

Figyelt kérdés

Kocsiban pl ha jól tudom akkor az utas felelőssége hogy be legyen kötve, engem azért nem vonhatnak felelősségre amiért az utasom nem kapcsolta be a biztonsági övet.

A segédmotoron se én felelek azért hogy valaki mögém ül???:D


2010. máj. 18. 13:48
 1/8 anonim válasza:
Szerintem Téged tuti megbüntetnek, de lehet, hogy még az utast is!
2010. máj. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
mind a kettőtöket megbüntetnek!
2010. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
rosszul tudod, a kocsiba is a te felelősséged hogy mindenki be legyen kötve
2010. máj. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16:14 te tudod rosszul a kocsiban már nem a sofőr felelőssége, hogy az utasok be legyenek kötve
2010. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Téged büntet meg. Az utast azért bünteti meg ha nincs rajta bukó. Autóban pedig ugyan a sofőr felelőssége, de a büntetés személyre szabható. Tehát aki nincs bekötve az büntethető szabálysértésért. Felelőssége meg azért van a sofőrnek, mert ha balesetet okoz, akkor azért nagyobb lesz a büntetés, és a kártérítés, ha valaki azért sérül meg, mert nem volt bekötve.
2010. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Téged is mivel hagytad, hogy felüljön. HA fegyvert fog a fejedhez ,hogy menj akkor nem:D
2011. márc. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 wapo ***** válasza:

Bizonyos esetekben egyikőtöket sem.

Két feltétel van +1 kerék és minimum 17éves legyél.

tehát szó szerint a szabály.

54. §(9) A három- vagy négykerekű segédmotoros kerékpárral személyt szállítani akkor szabad, ha a jármű vezetője a 17. életévét betöltötte.

Kíváncsi lennék a rendőrbácsi orcájára mikor már élezi a tollat a feljelentéshez és ezt az orra alá nyomod.

Ilyen motor pl. a Honda giro

2011. okt. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tegnap megofgtak utassal segédmotoron és rendes aranyos rendőrbácsit fogtunk ki.. én 5ezres csekket kaptam "nem égő világítás miatt" utasom meg 15-öt a sisak miatt
2013. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!