Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kötelező vagy csak ajánlott...

Kötelező vagy csak ajánlott külterületen kerékpározás közben láthatósági mellényt viselni?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen vettem egy új bringát, ezért gondoltam mielőtt nekivágok egy hosszabb túrának, megnézem hogyan változtak a szabályok az elmúlt időben.

Nagyjából egységesek a leírások, de a láthatósági mellénynél több változatot is találtam. Valahol csak ajánlják, valahol azt írják, hogy kötelező, vagy csak este és rossz látási viszonyok között. Melyik a hivatalos?

Akkor is kell hordani, ha a bringás mezem rikító zöld, hasonlóan a mellényhez?



2017. máj. 26. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ajánlott csak, viszont tényleg az.


Kötelező jelleggel csak a bringádat kell láthatóvá tenni, első-hátsó lámpákkal, kerekeken macskaszemmel vagy reflexcsíkkal. Rólad, mint bringásról, nem szól a fáma.

2017. máj. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
ha élni akarsz akkor hordod vagy feltűnő környezettől eltérő színű ruházatot viselsz
2017. máj. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Egy láthatósági mellény ekkora pluszt jelentene az öltözékeden, hogy ez a kérdés megfogalmazódott benned? :D

Fogalmam sincs, hogy erre van-e kötelező szabály, de én az életem épségének érdekében biztosan felvennék láthatósági mellényt.

2017. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A Kreszben benne van, hogy lakott területen kívül, sötétben kötelező a fényvisszaverő mellény.


"(6) A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson

a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és

b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)

visel."

Kicsit hibás a megfogalmazás (elég gáz, hogy lassan 10 év alatt nem voltak képesek értelmesre átfogalmazni...), de szerintem egyértelmű, hogy mire gondolnak.


Amúgy olvasd el a Kresz teljes 54. paragrafusát:

[link]

és a köhém rendelet 116. paragrafusát:

[link]

2017. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Aki vezet tudja, hogy milyen sz ar a kivilágítatlan kamikáze bringás. Szó szerint idióták. De még amikor bringával megyek és a sok sügér meg lámpa nélkül száguldozik és majdnem neki megyek, mert nem látom.

Hiába na, nagy az Isten állatkertje. :(

2017. máj. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:

@5: ezért volt hülyeség ez a rendelet. Ha valaki nem képes arra, hogy kivilágítsa magát, akkor a nem létező lámpa mellett miből gondolták, hogy mellényt is vesz? Ha a meglevő szabályokat sem tartják be, akkor miből gondolták, hogy ha emellé még plusz kötelezettséget rónak rá, akkor azt be fogja? Aki eddig nem használt lámpát, az a mellényt sem fogja. Vagy a lámpa helyett veszi fel és azt hiszi, hogy rendben van...


Jelenleg lakott területen kívül, éjszaka és rossz látási viszonyok között kötelező, egyébként nem -persze máskor sem tilos. És nem kukásmellény van előírva, hanem fényvisszaverő ruházat. Ez annyiból érdekes, hogy a jobb kerékpáros ruházatokon általában vannnak fényvisszaverő panelek, amennyiben ezek felülete megfelel az előírásnak, akkor nem szükséges egyéb láthatósági ruházat.

2017. máj. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alex, azért többen vannak mellényben külterületen, mint lámpával.

Összességében még mindig jobb, mintha lámpa és mellény nélkül is menne. Szóval csak van értelme.

Persze ha lenne esze, akkor lámpája is lenne valami normális.

2017. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
@7: erről beszélek. Hiába kötelező a mellényis, ha még lámpa sincs.
2017. máj. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!