Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Veszélyes lehet egy gyors...

Veszélyes lehet egy gyors autó egy kezdő számára?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy egy kezdő fiatal sofőr ne akarjon magának nagyobb teljesítményű autót mert könnyen baj lehet belőle. Max Verstappen első autónak egy Porsche 911 Carrera 4S-t vett ami azért nem egy kis M3-as Bmw... Jó jó, hogy F1-es versenyző na de a közút az azért mégsem versenypálya és közúton neki sincs több rutinja mint egy átlag embernek és mégis már-már versenyautóval jár ott is.

2017. máj. 25. 07:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, na és persze neked is Miquel!

Elhiszem, dehogyisnem. Ha tudsz még légyszíves írj hasonlókat mert érdekel a téma.

Sajnálom ha rosszul jött le a megfogalmazásom, én mindent meghallgatok mert kíváncsi vagyok rá és nem azért mert nem értenék egyet hanem mert érdekes dolgok ezek. Ha még valaki hozzászólni, azt fel is szólítom, hogy tegye meg! :D

2017. máj. 26. 16:32
 12/16 anonim ***** válasza:

Azert ha eleg sokat vezetsz feltunik neked is, amit leirtak elottem pl: Kanyarivek hasznalata, mostanaban mindenhova lassito szigeteket raknak be, nekem egy rakat urulek Toyota Hiace-em van vagyis nem kategoria semmilyen szempontbol, DE latom az elottem haladokon illetve az utannam erkezokon, hogyan kozelitik meg a lassitokat.

Hat egy katasztrofa, mindig utolerem az elottem levoket, pedig tenyleg nem szaguldozok, pont hogy egyenletes tempora torekszem. Autopalya fel es lehajtok, ugyan ez, fogalmuk sincs mi az a kanyariv. Engem maga az auto kenyszerit erre, hogy figyeljek, kulonben soha nem tudok besorolni, mert nem gyorsul. Itt jonne kepbe amit irtak, ha megtanulsz egy gyenge semmire sem jo autoval ezekre figyelni, akkor sokkal jobban fogod kezelni az erosebb jarmuvet, hiszen akkor mar erzed mikor tolja az elejet, hatuljat. Na ez a resz amit Max Verstappen vegigjart nagyon szepen, neki a jarmu kezelese, nem jelent problemat, persze az utcai korulmenyek nem hasonlithatok a versenypalyara, de mar tudja mire kell figyelni. Mi jobb esetben jol reagalunk, csak lassan az adott szituaciora, aki tapasztalatlanabb az sajnos gyorsan, de rosszul kezeli a felmerulo szituaciokat(panikol), vagy rosszabb esetben blokkol. Egyik szituacio sem jobb mint amit a versenyzok tudnak produkalni.

2017. máj. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Még sok gyakorlott ember számára is veszélyes, ha nincs elegendő önkontrollja.


Most képzeld el, ha még alapvető jármű kezelési gondjai is vannak valakinek és alatta egy sok száz lóerős kocsi.

2017. jún. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon szar példa volt.
2017. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Egy kezdő számára a veszélyt az jelenti egy 1000 lóerős autónál, hogy nem tudja helyén kezelni az autó kitöréseit. Egy ilyen autó vezetéséhez tapasztalat, nyugodt vezető kell, aki nem ijed meg ha valami váratlan történik és kezelni tudja a helyzetet.


Hogy példát is mondjak: Kezdőként rosszul kezeli a kuplungot, az autó megugrik, aztán nem tudja mit kell csinálni, ijedtségből nyom egy bő gázt és bumm bele az első oszlopba.

2017. aug. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

17 évesen fél éves jogsival azaz fiatal és kezdő is egy első generácios 200lovas 1.8Turbo ra octaviám van és kordában tudom tartani . Ésszel kell közlekedni mert állatmodban ki nyirja magát rosszab esetben másokat is az ember .

Hiába 200lo tudok kulturáltan közlekedni . Igaz este ha senki sincs az utakon akkor azért a főuton 90es táblánál az egyenesben oda szoktam lépni neki , de tudom a kocsi és a saját határaimat is , érzem a kocsimat , sport futomű miatt stabilabb mint a széria octaviák . De akkor se megyek 110-120 fölé . Nem verseny pálya a közut . Voltam vele vezetés techinaki tréningen is ahol nagyon jól szerepeltem . Voltam kiskunlaczházán gyorsuli ott lehet nyomni neki biztositott megfelelő pályán . 804 méteren egy 318I bmw-t le vertem rendesen a pálya sebesség mérője szerint 193-al huztam át a célon. Igaz igaz a 318i az szivo benzin az rs octavia meg turbo benzin és közel 200lo .

Ahol lehet ott tolom neki redesen , de a közuton csak kulturáltan , de ha más is van az uton akkor meg csak is be tartva minent sebességet mindent .

Volt aki lámpánál probálkozott hogy majd verseny el kezdte turáztarni a kocsi igaz üresben le padloztam én is aztán a lefujo szelep szuszogott , de amint váltott a lámpa én lazán mentem ő meg ökör modjára nyomta a kocsinak mint állat . A srác 20-25 körül lehetett .

Ugyhogy lehet valaki fiatalon is erős kocsival biztonságos sofőr és leht idősebb egy gyengébb kocsiva is veszélyes állat az utakon

Közut nem egyenlő a versenypályával . Versenyezni nem az utakon kell erre van a verseny pálya ..

2017. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!