Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jelentkezhetek PÁV2 vizsgálatra?

Jelentkezhetek PÁV2 vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Tavaly meghúztam PÁV3ból, de nem fellebbeztem meg és így csak 1 év múlva mehetek legközelebb. A határozatban az állt hogy ebből a kategóriából csak 1 év múlva mehetek újra, de azt nem írták hogy a többiből nem mehetek.
2017. febr. 26. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ezek sztem hierarchiában vannak, legalábbis én úgy tudom. én pl csak PÁV-I-re kértem, aztán mégis úgy jött a határozat, hogy mindegyikre megadták.

nézd, próbáld meg, amilyen káosz van ezeknél is, még az is elképzelhető, ha netán elvileg nem is lehetne, mégse bukik ki, fene tudja.

2017. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

„Amennyiben a gépjárművezetőt a pályaalkalmassági vizsgálaton a vizsgált kategóriában alkalmatlannak minősítették, újabb pályaalkalmassági vizsgálatát, azonos vagy magasabb kategóriában, a jogerős határozatban feltüntetett időpontot - amely nem haladhatja meg a határozat kiadását követő két évet - követően kérheti.” ← 41/2004. (IV. 7.) GKM rendelet a közúti járművezetők pályaalkalmassági vizsgálatáról 9. §

► Mivel a II. alkalmassági csoport magasabb, mint a III., a számodra határidőként megállapított 1 éven belül nem jelentkezhetsz rá. (IV.-re, igen.)


Az I. és II. alkalmassági csoportú vizsgálatra való jelentkezésnek van egy külön kitétele is: legalább két éves, bármely kategóriában szerzett, folyamatosan hatályos nemzetközi engedély kell hozzá, és nem lehet kezdő a vezetői engedélye. ← 41/2004. (IV. 7.) GKM rendelet a közúti járművezetők pályaalkalmassági vizsgálatáról 4. § (3)

► Nem tudom, milyen „idős” a vezetői engedélyed, de adott esetben ez növelheti a II. alkalmassági kategóriás vizsgálatra való jelentkezésed határidejét.


A hatályos jogszabály ingyenesen elolvasható, például

itt → [link]

vagy itt → [link]

2017. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!