Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol nem érvényesek a KRESZ-sza...

Hol nem érvényesek a KRESZ-szabályok? Milyen aszfaltos út nem minősül közútnak?

Figyelt kérdés

Pl supermarketek parkolója, erdei utak traktoroknak, ipari utak (félig-meddig X cégeké), egyéb? Városon kívüli, Kukoricaföldre vezető hosszú aszfaltos út, melyen hetente van max 1-2 traktornyi forgalom? Meglepő, de láttam már olyan utat, amely nagyon jó minőségű, akár lehetne főút is, pedig csak egy alig használt, erdőt kettészelő, alkalomszerűen használt út volt.


Az a gondunk, hogy egy kisfilm jelenethez mindössze max 2 percnyi jelenetet kell felvennünk, amelyben az autón kék fényt használunk, de nyilván nem akarjuk olyan helyen ahol a KRESZ érvényes, mert ugye ezt nem lehet csak úgy.


Rendben, de akkor hol? Hogy van ez? Csak azon múlik h magánterületnek minősül vagy sem? Vagy mi máson?


(annál is inkább megzavarodtam, mert láttam már olyan supermarketes parkolót, ahova kitették a táblát, hogy "a KRESZ szabályai érvényesek", de olyat is, ahova meg azt tették ki, hogy "a parkolóban a KRESZ szabályai nem érvényesek")


2016. okt. 5. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag körbekerített magánterületen teheted meg.

(ott vezethetsz pl jogsi nélkül is)

Az összes többi "közforgalom elől el nem zárt magánút,magánterület" pl szupermarker parkolók.Itt mindenhol a KRESZ szabályai az irányadók.

2016. okt. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"azt tették ki, hogy "a parkolóban a KRESZ szabályai nem érvényesek")"


Na ezt nem hiszem.


Két lehetőségetek van az első, hogy szereztek engedélyt és lezárjátok az utat, mint pl. rallye versenyeknél. Ez pöttyet drága.

A másik a gerilla forgatás. Így készült a Mad Max első része is.

Kimentek az elhagyatott útra, felszerelitek a kék fényt, megcsináljátok a jelenetet, és imádkoztok, hogy az alatt a fél óra alatt ne menjen arra a körzeti meghízott.

2016. okt. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hát ja, a gerilla megoldás lesz sztem is.


egyébként hidd csak el nyugodtan, én is meglepődtem nagyon ezen, de direkt így volt kiírva h "FIGYELEM! A parkoló területén a KRESZ szabályai nem érvényesek, és gőzöm nincs melyik volt ez, de valamelyik elég nagy területű pláza-parkoló talán ... (de amúgy ha egyszer a magánterülete, akkor miért ne tehetné ki h pl azon a területen az ő saját szabályai az érvényesek és mondjuk kifejezetten balra tartás van? csak egy példa ...)

2016. okt. 5. 13:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Udvarban, forgalomtól elzárt területen pl körbekerített kert.

Felénk van egy ilyen (penny parkoló talán, valaki rátett egy tök élethű matricát viccből hogy NEM érvényesek :D ) de egyébként meg érvényesek mert nem forgalomtól elzárt rész.

2016. okt. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

" azon a területen az ő saját szabályai az érvényesek "


És a behajtás előtt mindenkinek a kezébe nyomnak egy könyvet az ott érvényes közlekedési szabályokról?? Ellenkező esetben én vadidegenkén honnan tudom fogom tudni,hogy ott mi érvényes?? Vagy megyek mint az ökör ahogy gondolom?És ha van egy baleset,ki fog igazságot tenni??....Nos,többek között ezért nem létezik ilyen.

2016. okt. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem dehogy. mindössze figyelsz a másikra. enni az egész. nem hallottad egyébként azt a német kisvárost ahol már sok éve nem létezik KRESZ és azóta egyetlen balesetük se volt? miért is? mert megtanultak figyelni egymásra. ez csak ennyi. ha nincsenek merev szabályok, bizony ezerszer jobban figyelsz.

lényeg h szóval ez nem indok, ettől még lehet.

2016. okt. 5. 21:25
 7/9 anonim ***** válasza:

" (de amúgy ha egyszer a magánterülete, akkor miért ne tehetné ki h pl azon a területen az ő saját szabályai az érvényesek és mondjuk kifejezetten balra tartás van? csak egy példa ...)"


Csakhogy a magyar KRESZ szabályai akkor is érvényesek a közforgalom elől el nem zárt területen, ha a tulajdonos mást gondol, ezért hihetetlen amit írtál.

2016. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

de várj, ott a kulcs: "közforgalom elöl el nem zárt" avagy elzárt, tehát egy ilyen esetben pl a portás csak akkor engedi be a parkolóba ha aláírja a nyilatkozatot, h ezt tudomásul vette (vagy egyszerűbben kivitelezve, nagy táblán minden belépő tudomására hozni, és akinek ez nem tetszik, az nem mehet be, így máris nem lesz közforgalom előtt el nem zárt terület)


De egyébként, ha te mindenáron a fejedbe vetted h hazudok, akkor nem erőlködök tovább, mert tökre fárasztó :(

2016. okt. 5. 21:59
 9/9 anonim ***** válasza:

"nem hallottad egyébként azt a német kisvárost ahol már sok éve nem létezik KRESZ.


Bohmte-ra gondolsz ezek szerint,de a KRESZ ott is érvényes,csak egy újításként az útburkolati jeleket és a

táblákat szüntették meg.

2016. okt. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!