Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem lehetek kamionos...

Miért nem lehetek kamionos színtévesztéssel?

Figyelt kérdés

Azt mondta nekem egy 20 éve vezető magyar kamionos, hogy alig vannak már sofőrök, és ilyen színtévesztős hülyeségeket csak Magyarországon hall.


Minden fiatal megy ki külföldre, és ilyen hülyeségekkel szabályozzák belföldön a munkákat? Oké, ha valaki piros helyett zöldet lát azt megértem, de ha valaki csak enyhén színtévesztő azt miért kell szabályozni? Én ugyanúgy látom a színeket mint mások, csak a babos könyvben 1-et tévesztek.



2016. aug. 20. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Tudomásom szerint korrekciós szemüveggel vezethetsz.
2016. aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Ezek a színtévesztőket eltiltó előírások alapvetően baromságok, minden szakmánál, mert a legtöbb dolgozó életében egyáltalán nem fordul elő olyan helyzet, hogy két szín felcseréléséből baj lenne.

Ha egy színtévesztőt egy jelzőlámpa elé állítanak, akkor meg tudja mondani 100 % bizonyossággal, hogy melyik szín világít.

A probléma ott van, mikor éjszaka, szakadó esőben, holtfáradtan, félkómában tartasz haza, és egy nagy lombú fa koronáján keresztül látsz egy fényt, és a lomb miatt nem egyértelmű, hogy ez a fény alul vagy felül van. Ilyenkor fordulhat elő egy színtévesztővel, hogy akaratlanul belemegy a pirosba, ami egy ekkora vasdarabbal igen káros az egészségre.

2016. aug. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Azért mert ha egyet hibázol már buktad, és az orvosod felelőssége mert kamionnal hatalmas balesetet okozhatsz egy pillanat alatt, és úgy is kiderül hogy színtévesztő vagy, akkor meg az orvosod veszik elő hogy miért adott neked alkalmasságit.


Szerintem teljesen jogos ez mert azért akárki ne kapjon hivatásos jogsit meg akárkit ne engedjenek nagy döggel közlekedni aki mondjuk színtévesztő, mert elég ha sötét vagy szürkületes időben benéz egy jelzést és már pikk pakk megvan a baj.

Én nekem rosszabb a helyzetem mert 13 éves korom óta pacemakerem van és én ezzel se kamiont, se buszt nem vezethetek. Még hivatásos sofőr sem lehetek sima személyautóval, és nekem az orvosok így is mondták hogy örüljek ha B-s jogsit megkaptam és közlekedhetek sima autóval.

2016. aug. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én 16 éves vagyok, egészséges szervekkel, erős immunrendszerrel, izmos/erős fizikummal.
2016. aug. 20. 09:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, az meg egy másik, hogy a jelzőlámpákat egyszer sem lehet elnézni, sötétben, esőben sem.
2016. aug. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9%

Lehetsz, csak normális orvoshoz kell elmenned.

Most nekem felvételnél csak hallást néztek, meg szívproblémákat.

Meg megkérdezték, jól látok-e. Mondtam igen. egyik szemem jobb, mint a másik...

Nem ezek alapján lesz valaki rossz sofőr, mert téveszt egy színt a színes bogyók között, én is tévesztettem, 25 éve vezetek, és nem volt balesetem.

2016. aug. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Utolsó: Van E-s jogsid?

2016. aug. 20. 12:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam hivatásosra az alkalmassági annyi volt, hogy vérnyomást mértek meg olvasnom kellett a tábláról. Dehát ez midnen orvosnál más.
2016. aug. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt a színtévesztők csak hiszik, hogy "ugyanúgy látom a színeket, mint mások, csak a babos könyvben egyet tévesztek". Lehet, hogy egyszerűen más a hangsúly, és már az is sokat jelent. Például lehet, hogy neked a piros az "csak" egy szín, míg a helyes színlátásút orrbaveri a piros.
2016. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!