Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Europaban - Londonon kivul -...

Europaban - Londonon kivul - hol kell kulon fizetni a behajtasert regebbi kocsiknak ( most 10 eves a kocsi), vagy honnan vannak kitiltva benzines vagy diesel autok kornyezetszennyezes cimen, vagy hol tervezik?

Figyelt kérdés

#környezetszennyezés #behajtasi dij #congestion charge #oreg auto
2016. aug. 10. 00:31
 1/3 anonim ***** válasza:

CSak ennyit találtam:


Németország:

"...jelenleg már 57 ilyen zóna létezik Németországban. Az idő előrehaladtával a szennyezőbb kategóriákat fokozatosan tiltották ki a zónákból, és jelenleg már csak a zöldek, vagyis a legkorszerűbb motorral rendelkező autók hajthatnak be. Igaz, ebbe a kategóriába akár egy 10 éves benzines autó is beletartozhat – fogalmazott a szakember."


London:

„Kiemelt jelentőségű például a londoni rendszer, amelynek elsődleges célja az volt, hogy a nagy forgalmi torlódásokat csökkentsék - és jó eredményeket is értek el. A díj összege fokozatosan emelkedett – 5 fonttal indult 2003-ban, jelenleg 11 és fél font - vagyis nagyjából 4400 forintnak felel meg egy egyszeri behajtás, és csak hétköznap reggel 7 és 18 óra között kell fizetni”

"Londonban a díjszedés területét a City-ről kiterjesztették Kensington és Chelsea felé is, ám a 2008-as polgármester-választáson beígérteknek megfelelően, az új polgármester, Boris Johnson ezt a rendelkezést 2010 végétől visszavonta."


Oslo, Bergen és Trondheim:

"Norvégia úttörőnek számít az elektronikus városi díjfizetési rendszer létrehozásában: Bergenben 1986-ban (ez a legrégebbi európai rendszer), Oslóban 1990-ben, Trondheimban 1991-ben alkalmazták először. Oslóban összesen 19 fizetőpontból álló kordont állítottak fel: a zóna magába foglalja a város körüli autópályát is, így tulajdonképpen nem lehet fizetés nélkül megkerülni a várost.

Az oslói díj a nap 24 órájában mindig fizetendő, ám ez inkább útdíj, mint dugódíj – húzta alá Ekés András. Hozzátette, hogy bárki, aki belép a körgyűrűn belül, annak 32 norvég koronát kell fizetnie, a díj attól függ, elektronikus úton, vagy helyben fizet az autós. Az alapdíj 1050 forintnak megfelelő összeg. A bevételt teljesen átláthatóan a város és környéke közlekedési fejlesztéseinek finanszírozására fordítják.

Trondheimben 1991-ben – a világon először - vezették be az elektronikus behajtási díjat, ám a 15 éves határozott időre szóló megállapodás 2005-ben lejárt, és nem hosszabbították meg, így Trondheim az első város a világon, amely felhagyott a behajtási díj szedésével."


[link]

2016. aug. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még találtam:

[link]


[link]

2016. aug. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:

Ezenkívül ahol tudok behajtási díjról (dugódíj): Stockholm és New York.

Autómentes övezet pedig majd' minden nagyobb város belvárosa...

2016. aug. 10. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!