Mennyit adhat a rendőr ha kiéget a kocsin a bal égőm? Szerintetek 35perc alat 2x ugyan azért? 80 000ft büntetés 1x 30 000ft 2x 50 000ft
elég össze-vissza fogalmazol..
ha a bal tompított nem világít, de a helyzetjező igen, az pont elég, hogy szervizbe menj, vagy a telephelyre(haza)
Hogy futottál bele kétszer ugyanabba a rendőrbe?
nem fog megbüntetni senki, csak ha aláírtad a feljelentést.
aláírtál ilyent?
Jog szerint lehet ennyi az egyes bírságok összege, és emiatt lehet 35 perctől jóval gyakrabban is újrabírságolni.
Nem mindegy melyik(ek) nem világított(ak). Baloldali égő van elől is, hátul is. Ráadásul, elől, legalább háromféle is van: helyzetjelző, tompított- és távolsági fényszóró.
Az sem mindegy, hogy kötelező volt-e használni. Közlekedni lehet jó látási viszonyok közt, valamint éjszaka és rossz látási viszonyok közt is. De, lakott területen kívül nappali is kötelező vagy menetjelző lámpa, vagy tompított fényszóró használata.
A tények pontos ismertetése hiányában nehéz mit írni.
A KRESZ szerint, alapesetben, a járművet haladéktalanul félre kell állítani, ha bal oldali első vagy hátsó helyzetjelző lámpája hibáját észleli, kivéve ha a jármű kivilágítása nem szükséges vagy az elromlott lámpa távolsági fényszórót és a hátsó helyzetjelző ködlámpát kivéve más lámpával helyettesíthető.
Menet közben, az első helyzetjelző meghibásodását szinte lehetetlen észlelni, hiszen vagy nincs felkapcsolva, vagy csak valamelyik fényszóróval együtt lehet használni.
Ha a tompított fényszóróval együtt hibásodik meg, az sötétben észlelhető ugyan, de nappal, az sem.
A hátsó üzemképtelensége sem igen észlelhető, még sötétben sem feltétlen. Az viszont már nem helyettesíthető mással.
Nem tudom, hogy olyan mértékű volt-e a hiba, ami miatt ki kellett volna állni a forgalomból. Ha igen, azt eleve súlyosabban ítélik meg.
Mindenesetre, olyan látási viszonyok lehettek, hogy a rendőr észlelte a világítás hiányát.
És akkor, a rendőr. Más-más rendőr volt? Az első alkalommal figyelmeztették, hogy csak javítás után mehet tovább? Akkor, másodszorra már nemigen lehetett csodálkozva mondani, hogy „Jé, nem világít? Néhány perce még az ALDI parkolóban néztem a portálüvegben, hogy világított.”
Mindenesetre, a bírságösszegek és a többszöri büntetés is megfelelnek a hatályos jogszabályoknak.
- Erre a szabálysértésre nincs jogszabályokban meghatározott fix összeg. A szabálysértési törvény alapján a helyszíni bírság összege ötezer forinttól ötvenezer forintig; hat hónapon belül újabb szabálysértés elkövetése esetén hetvenezer forintig terjedhet. (Általában ötezerrel osztható összeget szoktak megállapítani, mert közérdekű munkával, vagy elzárással történő kiváltása esetén egy nap ötezer Ft-nak felel meg.)
- És, ezért, akár milliméterenként, vagy akár másodpercenként is büntethetnek, újra és újra.
Csak két olyan bírság van, ahol tiltva, illetve korlátozva van ugyanazon az útszakaszon, illetve, ugyanazon a helyen a bírságolás. Az egyik, a közigazgatási bírsággal sújtandó sebességtúllépésnél van, ha egy adott időre vonatkozóan, átlagolással állapítják meg a túllépés mértékét. A másik parkolásnál van. A közlekedési törvény szerint pótdíjfizetési kötelezettség, ugyanarra a járműre, ugyanazon a várakozási területen, egy naptári napon belül csak egyszer szabható ki. A világítás nem tartozik egyikbe sem.
Nem tudom, hogy aláírásával elfogadta-e a helyszíneken a bírságokat? Ha igen, akkor jogerőre emelkedett, fellebbezésnek nincs helye. Ha nem, attól még a rendőr feljelentheti. Ha megtette, akkor szabálysértési eljárás következik. Ha vétkesnek találtatik, akkor már jóval nagyobb szám fog a csekken szerepelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!