Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Futó vagyok. Az út melyik...

Futó vagyok. Az út melyik szélén szabad futni? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés
Olyan helyen futok, ahol csak aszfaltos út van és városon belül. Valaki azt állítja, hogy az út jobb szélén kell futni, mivel lakott területről van szó, de valaki az állítja, hogy az út bal szélén, mivel onnan látom a szembe érkező autót. Melyik a helyes a KRESZ szabályai szerint?

2016. jan. 27. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdésedre a pontos válasz:


"KRESZ


Gyalogosok közlekedése

21. § (1) A gyalogosnak a járdán, ahol pedig járda nincs, a leállósávon, az útpadkán vagy a kerékpárúton kell közlekednie.

(2)170 Ha az úton sem járda, sem leállósáv, sem útpadka, sem kerékpárút nincs - vagy az a gyalogosközlekedésre, illetőleg a kerekes székkel való közlekedésre alkalmatlan -, a gyalogosok az úttesten közlekedhetnek.

(3)171 Ha a gyalogosok az úttesten közlekednek, az úttest szélén, egysorban

a) lakott területen lehetőleg a menetirány szerint a bal oldalon, lakott területen kívül mindig a bal oldalon, a járműforgalommal szemben,

b)172 a segédmotoros kerékpárt vagy kerékpárt toló, továbbá a kerekes székkel közlekedő mozgáskorlátozott gyalogosok mindig a menetirány szerint a jobb oldalon haladhatnak."

2016. jan. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Bal oldalon! Most vizsgáztam belőle :)
2016. jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!