Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most kaptam jogsit . Félek...

Most kaptam jogsit . Félek mégis vezetni:S. Mással is volt ilyen friss jogsival?

Figyelt kérdés

Pl mivan ha elbambulok, vagy fék helyett gázra lépek ?:O nem vok ilyen nyomi h ilyeneket csináljak de mivan ha mégis?:S...Vagy ha vkinek elfelejtem megadni az elsöbbséget?:S

nem akarok balesetet okozni :/...

amugy 2.ra mentem át forgalmin és lány vagyok, ha ez számit vmit....


2010. márc. 19. 19:45
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

Vannak dolgok amik másképpen vannak a való életben a forgalomban, mint amit tanultál. Nem a táblákra gondolok, azt tudni kell. Ha nem szeretnél balesetet okozni, vagy nem szeretnéd, hogy beléd menjenek, fogadj meg pár gyakorlati tanácsot, amit ha mindenki betartana sokkal kevesebb volna a baleset:

1. előbb indexelj, utána fékez !

amikor leakarsz kanyarodni, vagy megállni az út szélén

2. Sose kapkodj !

3. Sose gondold azt, hogy most már milyen jól tudok vezetni !

találkoztam már sok barommal, aki ilyenek miatt majdnem ott maradt és csak azért úszta meg mert én kerültem el balesetet ő meg mégis azt hiszi milyen ügyes volt

(általában az 1-2 éves jogsi, vagy vezetési gyakorlat után szokta így érezni az ember) (igaz nem vezettem statisztikát, csak a véleményem)

4. Csak akkor előz, ha biztosra tudsz menni!

elég ha vársz pár percet, előbb utóbb mindig lesz rá lehetőség

5. Két sávos úton mindig haladj a külső sávban, akkor is ha gyorsan mész, max előzgetsz. (jobb sávban)

Ez azért fontos, mert elengeded a sok barmot, aki hajt mint a hülye, ezzel potenciális veszélyforrás lenne rád nézve is.

6. Ha egy sávos úton mész, fontos megtanulni a sáv jobb oldalához igazodni.

Azért hogy tudjanak előzni, ha meg szűk úton mész akkor is elfogsz férni. Régen úgy tanították, hogy igazodj a szaggatott vonalhoz, ezek nem érzik az autót terjedelmét (hogy mettől meddig tart)

7. Ha nem vagy biztos magadban, akkor mindig indexelj, mielőtt irányt váltasz, akkor is, ha egyébként nem kellene.

Ez azért fontos ennyire, mert felőlem az egyirányú utcában is megfordulhat valaki, csak tudjam mit csinál és így nem fogok véletlenül sem neki menni. Egyszerűen csak kikerülöm aztán csináljon amit akar.

8. Nagyon fontos, hogy nem egyedül közlekedsz az úton. Tudomásul kell venni, hogy többen vagyunk a városban autóval és nem az a fontos, hogy valaki tud-e parkolni, vagy nem, az sokkal fontosabb, hogy a másik autós tudja mit akarsz. Így nem fog rád dudálni, nem fog idegesíteni.

Hanem azt mondja "de bénán vezet" és ott hagy.

De ne feled el, ő is elkezdte valahogy.

9. Gyakorlás, gyakorlás és egyszer majd arra fogsz eszmélni, hogy nem nézed a váltót, nem arra figyelsz, hogy hányasban vagy és hogy nem fáradtál el egy hosszú úton, hanem kikapcsolódás volt.

A következő fokozat, mint már írtam, az elbízom magam, de majd ez is elmúlik...

2010. márc. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
köszi h ilyen sokan irtatok :)...a tanácsokat megpróbálom betartani :)
2010. márc. 20. 16:31
 13/13 A kérdező kommentje:
mármint megfogadni :P
2010. márc. 20. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!