Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem szánalmas, hogy ilyen...

Nem szánalmas, hogy ilyen emberek vannak?

Figyelt kérdés

A nagynéném 60 éves múlt, számtalan műtéten esett át, elég lassan tud járni, mindig van valami fizikai gondja.

Természetesen van mozgássérült kártyája.

Párkányban, azaz Szlovákiában élnek, így az autójuk is szlovák rendszámú 2012-es Porsche Cayenne.

Általában a nagybátyám viszi őt orvoshoz, de ő még nem ment nyugdíjba,vállalkozóként dolgozik.

Hétfőn én vittem orvoshoz, és természetesen a mozgássérült helyre álltunk be a nagynéném képével ellátott kártyát is kihelyeztük.(ő már vezetni sem nagyon tud)

Az autóhoz visszaérve egy idióta ott posztolt az autó mellett, és telefonnal kamerázott minket.

Kérdezte,hogy melyikünk a mozgássérült, mert ő nem lát annak minket, és már körbefotózta az autót is, fent leszünk az interneten.

Szóváltás alakult ki, amennyire kulturáltan csak lehetett, elküldtem melegebb éghajlatra (annyira nem voltam bunkó), ő pedig elégedett közölte,hogy a videó meg YT-n lesz fent.

Azóta sem került fel, amint fent lesz fel fogjuk jelenteni.

De ezen kívül is felkerült már az autó egy magyar oldalra, ahol adócsalóként írtak róla a szlovák rendszám miatt.

Itt megbeszéltük az oldal szerkesztőjével a dolgok, így a kép lekerült, de rohadt dühítőnek tartom.

Mindig kint van az a francos kártya, ha nincs ott nagynéném nem állnak be a kocsival mozgássérült helyre.

Nem nagynéném a pénzkereső, hanem nagybátyám, azért mert mozgássérült Suzukival kéne járnia?


Én tudom,hogy sokan visszaélnek mind a kártyával, mind a parkolóhellyel és a rendszámmal is, de ezt akkor sem kéne...


2015. nov. 5. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mint írod, sokan visszaélnek a kártyával. A mozgássérült porschésről a legtöbb embernek az ugrik be, hogy egy kőgazdag illetőről van szó, aki bármit meg tud venni, és bármit megtehet. Például tud venni egy mozgássérült kártyát is, hogy ott parkoljon, ahol csak akar. Az általánosítás áldozatai vagytok.
2015. nov. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De látta,hogy nagynénémnek vagy 5-6 perc mire odaért a kocsihoz a lifttől (ez egy mélygarázsban történt).

Meg eleve látszik rajta,hogy nem egészséges.

Az háborít fel,hogy ő látta a kártyát és nagynénémet is, mert ha egyedül megyek vissza a kocsihoz, mert nagynéném mondjuk másik kijáratnál várakozik vagy valami, akkor érthető,hogy nem érti meg, de így...mi kellett volna még neki?Az orvosi papírok?

2015. nov. 5. 09:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha ezt tényleg így van ahogy leírod, akkor szánalmas.
2015. nov. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"de így...mi kellett volna még neki?Az orvosi papírok?"


Valószínűleg semmi, mert szerinte talán még a nagynénéd is csak fizetett díszlet, ami a mozgássérült parkolókártyához jár. Jól jártál el, én is így tettem volna.

2015. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 szántóvető ***** válasza:
ez lenne Magyarország,kilencmillió irigy országa.megy a kamerázgatás meg a jelentgetés.
2015. nov. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kamerázgatással meg a jelentgetéssel nincs is addig semmi probléma, amíg valódi problémàk megoldását, feltárását szolgálja. (Bàr egy célratörő beszélgetés a probléma okozójával ezerszer többet ér a kipellengérezésnél.) Az általánosítással van itt a nagy gond. Most ugyanazt kaptátok, mint más társadalmi csoportok, akiket az emberek sztereotípiák, általánosítások mentén ítélnek meg és így is viszonyulnak hozzájuk. Most ti voltatok az aktuális cigányok, biciklisek, zsidók, melegek, pirézek, politikusok, rendőrök, szuzukisok, béemvések, liberálisok, migránsok, stb., akik látszólag jogsértést követnek el, mert "aki ilyen kocsival jàr az kőgazdag és neki mindent szabad, mindent kilóra megvehet".
2015. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mert 100 rokikártyás Porsche Cayenne-ből 110 nem roki.

ilyen egyszerű. Sőt a magyar utakon futó szlovák rendszámos Porsche Cayenne-k 98%-a szintén adócsaló magyar vállalkozó tulajdona (nyilván épkézláb vállalkozó nem vesz ennyiért kocsit, hanem a vállalkozásába fektet) szóval jó eséllyel legalább egyikben sárosak vagytok. Ez van, ha beálltok a sorba, mert ezt a társadalmi réteget erősítitek. Valamit, valamiért. Ha nincs mit takargatni akkor le kell szarni, ha van az más kérdés

2015. nov. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tomcatters ***** válasza:
Hát ez valóban felháborító ... Saját vérmérsékletemet ismerve én kirugtam volna a kamerát a kezéből ....
2015. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Mert 100 rokikártyás Porsche Cayenne-ből 110 nem roki."


Persze, de a történet alapján az a legnagyobb baj, hogy az alak így sem látta be a tévedését, hanem még neki állt feljebb. Ettől rendkívül szánalmas. Még szerencse, hogy a "fenyegetőzését" beváltani már nem merte, de szemtől szembe be nem vallotta volna, hogy "hát most nem nyert".

2015. nov. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez ilyen beidegződés. Láttam már sportautóban is mozgássérültet. De ha egy Ferrarit látok egy mozgássérült parkolóban akkor mi van? Semmi, pedig az én családomban még van is néhány mozgáskorlátozott. Az ilyen embereknek valami komoly elmebaja van.

Mint az egyik rádióműsorban hallottam egy történetet, hogy a parkolóőr megbüntetett egy nőt. A nő elkezdett mutogatni egy BMW-re hogy azt miért nem bünteti meg? A parkolóőr megmondta neki, hogy azért nem bünteti meg, mert szabályosan parkol. Valószínűleg a nő szerint már azért meg kell büntetni mert BMW (vagy Audi, Porsche, Mercedes, stb.)

Ez olyan, mint ahogy látom a sok budapesti biciklis készítette youtube felvételt, hogy minden autósnak pampognak. Ugyanúgy nagy fogalomban szoktam tekerni ugyanúgy tőlem fél méterre húznak el az autók és akkor mi van? Semmi.

2015. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!