Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi történik a levegőbe ereszte...

Mi történik a levegőbe eresztett kerozinnal?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már, hogy egy repülő, ha kényszerleszállást kell végrehajtania, előtte ki kell eresztenie a szárnyaiban tárolt több tíz tonna kerozint a levegőben. Úgy tudom Magyarországon is van kijelölve egy terület, ami felett ki tudják ereszteni a repülők a felesleges üzemanyagot.

De, mi lesz a kerozinnal? Üzemanyageső formájában lehull a földre? Hova eresztik ki? Nem veszélyes az emberekre, az állatokra, az épített illetve természetes környezetre egy ilyen kerozineső? Mivel kemikáliáról van szó, bizonyára allergén. Mi van, ha valakire ráhull?

Azt nem hiszem, hogy elporladna, hisz az anyag nem vész el, csak átalakul. De ha átalakul, akkor mivé?

Tisztába vagyok vele, hogy ez nem mindennapos dolog, de elgondolkodtató. Tényleg igaz, hogy a kerozin leeresztésére a Hortobágy van kijelölve? Pont egy természetvédelmi terület?



2015. nov. 2. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kerozin finomított petróleum, s mint minden kőolajszármazék, környezetszennyező.

Kerozin nélkül is rengeteg kőolajszármazék szennyezi a Földet, szerencsére vannak olyan olajfaló mikroorganizmusok, amelyek képesek lebontani ezeket a vegyületeket.

Kerozin kiengedésére nagyon ritkán kerül csak sor, nem feltétele a kényszerleszállásnak, hogy ki kell engedni a kerozint, csak ha az jelentős túlsúlyt jelent.

A kiengedés sem úgy történik, hogy kinyitnak egy csapot, és kifolyik az üzemanyag. Nagy nyomáson kiporlasztják a levegőbe, ami nagy területen szóródik ugyan, de a talajt csak a kiszórt mennyiség töredéke éri el, s jönnek az olajfalók...

2015. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van, eleve porlasztott formában engedik ki (ez tűzvédelmi szempontból is rendkívül fontos, égő géppel sokkal nehezebb leszállni), így kevéssé koncentráltan jelentkezik a szennyezés. A területkijelölés pedig olyan, hogy inkàbb a lakott területektől való távolság számít, mintsem a környezetvédelmi szempontok. De ilyen eset miatt még úgysem pusztult ki egy faj sem.
2015. nov. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Mindketten kaptatok tőlem egy zöldet.


Összefoglalom:

- Valóban kieresztik a kerozint a gépből

- A levegőbe porlasztva kerül (tényleg azt hittem, hogy egy átmérő 200-as csövön dől ki a lé)

- Ugyan leesik a földre, de a porlasztás miatt nem akkora cseppekben, mint az eső.

- Ugyan leesik és ezzel szennyezi a környezetet, de hatása elenyésző az ember által okozott szemetelés vagy kéndioxid, monoxid termelés okozta károkhoz képest.

- Azért porlasztva, hogy jobb legyen a levegővel a keveredés, és kisebb az esélye a begyulladásnak. Egy ürítés közbeni berobbanás a repülőgépet is elérné.

- A lakott területeket elkerülve ürítenek, tehát benne van a pakliban, hogy pont környezetvédelmi terület felett.

- Nem cáfoltuk, hogy allergén anyag a kerozin, de inkább legyen 1-2 emberen allergiás kiütés, mint felrobbanjon 200-300 ember a levegőben (logikus)



Arra esetleg tudtok válaszolni, hogy Magyarországon ilyen eset (mármint kerozin kiürítés) milyen rendszerességgel van?

2015. nov. 2. 22:25
 4/4 anonim ***** válasza:
mellesleg a kerozin nem üzemanyag
2015. nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!