Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szabályos-e egy második...

Szabályos-e egy második biciklit tolni biciklin ülve?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap megállítottak a rendőrök és megbüntettek arra hivatkozva, hogy biciklin ülve másik biciklit nem lehet tolni. Mikor közöltem velük, hogy találkoztam már több rendőrrel, de nem büntettek meg közölték, hogy erről a szabályról csak ők tudnak.Tényleg létezik ilyen szabály és jogosan büntettek meg vagy csak a rendőrnek volt rossz napja és én szívom? (vidéken, kisvárosba élek, ha ez változtat valamit)

2015. okt. 29. 03:01
 1/9 anonim válasza:
Ugyan nem valami biztonságos így menni két biciklivel, de ilyen szabály nagy valószínűséggel nincs. Vidéki rendőröknek gyakran van rossz napja(na nem mintha a nagyvárosiaknak ne lenne elégszer).
2015. okt. 29. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Lehúztak...az én apósom is volt olyan lúzer h lehúzták mert a járdán biciklizett :D
2015. okt. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Tényleg nincs konkrétan lefektetve a KRESZ-ben, de azért vannak utalások:


"A közlekedésben résztvevőkre vonatkozó általános rendelkezések

3. §

c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon."


"Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok


54. §

(3)345 Kerékpárral az útpadkán, az úttesten és a járdán csak egy sorban szabad haladni."


Mivel nem maga előtt tolta, hanem maga mellett, így nem tud egy sorban közlekedni a két kerékpárral.


"(7) Tilos

b) elengedett kormánnyal kerékpározni;"


Ugye ilyenkor nem tudja két kézzel fogni a kormányt?


"e) kerékpáron oldalra kinyúló, előre vagy hátra egy méternél hosszabban kinyúló, a vezetőt a vezetésben akadályozó vagy a személy- és vagyonbiztonságot egyébként veszélyeztető tárgyat szállítani;"


Persze nem a csomagtartón szállította, de bizonyára akadályozta a vezetésben a második kerékpár.


Én mikor kölyök koromban először próbáltam meg így közlekedni, összeakadtak a bringák, és 20 méteren belül taknyoltam is egyet...



Na aztán megint én voltam a szemét dög, lehet lepontozni!

2015. okt. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kimaradt egy sor:

"3. §3 (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles


c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon."

2015. okt. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem szabályos.
2015. okt. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
52%
De megbüntetni akkor is szemétség.Figyelmeztetni,hogy hagyja abba a szabálysértést még lehetett volna.
2015. okt. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ha először fordul elő, normális rendőr lehet jóhiszemű, és csupán figyelmeztethetett is volna, DE


"Mikor közöltem velük, hogy találkoztam már több rendőrrel, de nem büntettek meg"


te magad árultad el magadat, hogy visszaeső vagy

2015. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:
41%

Természetesen nincs ilyen szabály. Ahogy mondták: csak ők tudnak ilyenről.

Ilyen esetben nem szabad elfogadni a büntetést (ha megteszed, onnantól semmi jogorvoslati lehetőség nincs), hanem ragaszkodni kell a szabálysértési feljelentéshez (elméletileg, mert történt már nem is egy esetben, hogy a teljesen szabályosan közlekedőt a bíróság is megbírságolta értelmetlen indokok alapján. Nehéz az igazságot a hatósággal szemben megvédeni...)

2015. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
alex olvass vissza egy kicsit
2015. okt. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!