Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A lenti képen látható útszakas...

A lenti képen látható útszakaszon szabályos várakozni az úttesten?

Figyelt kérdés

[link]


Persze nem kapuállóban, hanem pl ahol a BMW áll. Azt tudom, hogy a járdán nem lehet, hacsak nincs külön tábla, de akkor az úttesten szabályos lenne?



2015. márc. 9. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ott is van járda, ezért szabálytalan, az úttesten így látszólag megvan a 2,5 méter szabad hely a felezővonaltól. Viszont ha már teljesen az úttesten áll akkor viszont már nem lesz meg a kellő távolság a felezővonaltól
2015. márc. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem szabályos. Nem elég széles az út, ahhoz, hogy az út szélén lehessen parkolni, a járdán pedig nem szabad.

Nem véletlenül nincs egy autó sem az utcában, csak egy-kettő áll a járdán (gondolom a saját háza előtt).

2015. márc. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm és valaki meg tudná mondani, hogy hogy szól pontosan a KRESZ? Mert én hiába olvastam át a megállásról, várakozásról szóló részt, ezt nem találtam meg benne.
2015. márc. 9. 12:44
 4/7 krissztus ***** válasza:
35%

végig néztem a kereszteződést minden irányba fő utvonal allata megállni várakozni tilos az utesten.

ebbe az egy irányba nincsen kitéve.csak fő utvonal.

ami azt jellenti szabad megállni az utesten.járdán ahogy bmw ált meg tilos.mert gyalogosnak 1.50 m nem maradt .

de mivel normális emberek vagyunk jobb oldali kerekeket fel teszuk a járdára bal rész lent marad....

2015. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmi sem tiltja az adott úton a szabályos várakozást!


#1: A KRESZ sehol sem említ felezővonalat és 2,5 métert. Van záróvonal és 3 méter. :D


"(5) Tilos megállni:


b) ahol a jármű és az úttesten levő záróvonal vagy a jármű és az úttest másik szélén álló jármű között legalább három méter széles hely nem marad;"

2015. márc. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#2: Lásd az előző választ.
2015. márc. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 Én is csak ezt találtam. Akkor ezek szerint szabályos megállni/várakozni, hacsak nincs záróvonal.

Érdekes, mert ellent mond az ésszerűségnek, ezért is áll fel mindenki inkább a járdára szabálytalanul, minthogy feltartsák a forgalmat... Nekem se jutna eszembe otthagyni a kocsit egy főúton.

2015. márc. 9. 22:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!