Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ausztriából kaptam pénzbünteté...

Gyula89freddy kérdése:

Ausztriából kaptam pénzbüntetést közlekedési kihágásért. A az lenne hogy mit tud tenni ha nem fizetem be. Hogy megy ez a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

2015. okt. 16. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriának van egyezménye MO-al, tehát kiküldik ugyan úgy, mintha a magyar hatóság büntetett volna meg és ha nem fizeted be pont ugyan azok a szankciók várnak rád, mint pl.: egy itthoni szabálysértésért.
2015. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fizesd be, jobban jársz. az osztrákok nem lacafacáznak(velünk)
2015. okt. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Ha több mint 50 Euró, akkor fizesd be! Ez az az értékhatár, ami felett behajtja a magyar állam az osztrákok helyett.
2015. okt. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Azért ez elég szomorú,hogy ez az első gondolat,hogy hogyan lehetne megoldani hogy ne fizesd be.....de amugy már sehogy,mert mint írták,ha más nem a magyar állam fogja behajtani.....amúgy meg ha még egyszer az életben szeretnél ausztriába menni,tanácsos befizetni,mert mondjuk ha csak egy rutin ellenőrzésbe futsz bele,és koderül,hogy erre a rendszámra meg névre van tartozásod gyorshajtás miatt,elég kellemetlen kalandban lehet részed....
2015. okt. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem egyszer lefényképeztek Bécsben, olyan 70-nel mentem véletlenül lakott területen belül (ráadásul IG-L, vagyis a levegő szennyezettségének alacsonyan tartása miatt is volt a korlátozás). Azelőtt pár nappal Svájcban, Basel környékén is fényképeztek egyet, akkor olyan 55-tel mentem lakott területen belül.


Ezek olyan 3 éve voltak, de még nem kaptam semmit, pedig nagyon vártam, hogy most mi lesz. Pedig is voltam ezekben az országokban, még rendőr is igazoltatott az eset után mindkét országban, és még csak meg sem jegyezték, hogy gond lenne.


Szóval én úgy gondolom, hogy reménykedhetsz, mert valamiért nem megy túl flottul a külföldi rendszámú autók ellenőrzése. Mindenesetre ha kapsz büntetést (vagy már meg is kaptad kézbe), akkor jobb, ha befizeted. Az én esetem annyiban más, hogy én hivatalosan nem is tudom, hogy mi van, nyilván nem fogok önként befizetni egy tetszőleges összeget.

2015. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Pedig is voltam" - helyett: "Pedig voltam"
2015. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3 évvel ezelőtt még nem is volt gond,mert akkor meg nem elt ez az egyezmeeny hpgy le tudjak kerdezni kulfoldi autok tulajdonosanak adatait rendszam alapjan.....iden ev eleje ota viszont kikuldik a csekket...
2015. okt. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!