Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Japán V6-os autók?

Japán V6-os autók?

Figyelt kérdés

Japán gyártók mely autókba szereltek V6-os motort?

Mármint a sportosabb autókra gondolok, nem terepjáró stb.


Majd egyszer szeretnék, pár év múlva valami sportosabb autót, ami viszonylag különlegesebb, V8 ugye azért nem épp a pénztárcabarát felépítés, tekintve, hogy 4 liter alatt nem sokat találni, meg ugye teljesen más karakterisztika.


V6 viszont még az arany középútnak tűnik. Értelmes méret, mégis megvan a sorostól eltérő, simán járáskultúrájuk, de cserébe még nem is akkora benzinvedelők, főleg ha a japán mentalitást nézzük.


Nézegettem a VR6-ot is, de az annyira nem jött be, meg ugye azért az nem is rendes V felépítés.



2015. szept. 29. 06:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azért ne legyenek illúzióid!!!Spórolni a V6-al sem fogsz!én itt már simán meggondolnám azt,hogy inkább még +1liter 100-on,de akkor már V8 dohogjon ott elöl......azért az mégis csak másabb!

A vr6 meg nem tudom hogy kerül ide,mert az gyakorlatilag egy sor6-os motor....

2015. szept. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Nissan 350Z pl.e gy ilyen v6-os. Mondjuk a hangja az pont az ellentéte a vr6-osénak, mert sokan csak le "porszívó" hangozzák és sajnos nem is túl megbízható, de azért rohadt jól néz ki.
2015. szept. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem spórolás, de azért mondjuk 15-20 vagy 25-30 már számít kicsit. :)

Meg még úgy is távlati csak, szóval nézelődés céljából kérdem, hogy mikről érdemes bővebben informálódni, idő még van bőven.

2015. szept. 29. 08:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezeket a fogyasztás adatokat te honnan szedted elő???egy V6-ost normálisan használva 8-15 liter között van a fogyasztás,egy V8-nál meg 9-18körül....20 litert,vagy fölötte kicsit maximum akkor fogyasztanak ha városban ölöd őket!
2015. szept. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"A vr6 meg nem tudom hogy kerül ide,mert az gyakorlatilag egy sor6-os motor...."


Igaz hogy nem ez volt a kérdés, de azért ne legyen a kérdező sem meg a többiek sem tévedésben: a VR6 teljes értékű V6-os motornak tekinthető, ugyanúgy V elrendezés, finom járás megvan, alacsony fordulaton nagy nyomaték megvan, egyedül annyiban tér el a hagyományos V6-tól, hogy a hengerek nem egymással szemben helyezkednek el. Meg csak egy hengerfej van, de ez meg pont előny. Szóval kérdező, én azért átgondolnám mégegyszer a VR6-ot.

2015. szept. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

5-ös,akkor te se legyél tévedésven,ugyanis a vr6-nak köze sincs a V6-os motorokhoz....maximum annyi közös van a kettőben,hogy mindkettő nevében szerepel egy v betű,de ennyi!!itt egy animáció:

[link]

Nézegessed/tanulmányozzad,aztán hátha rájössz magadtól is milyen baromságot írtál!!

2015. szept. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézem Steinberg úr, és ugyanúgy 6 hengert látok, csak ugye kis hengerszögben. Amúgy látom csak azért regisztráltál ide, hogy mindenkit szivass, még akkor is ha hülyeséget beszélsz, eddig egy normális hangvételű választ nem láttam tőled.
2015. szept. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

Na hát ez a baj,hogy ennyit látsz,hogy valami szögben áll,azt jónapot....és akkor az már biztosan V motor!

Szóval hülyeségeket csak te beszélsz továbbra is!

2015. szept. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ok Steiberg. És mit szólsz, ha azt mondom, hogy sok ideig például az Audi A8 csúcsváltozatában is W12 motor volt (két egymásba fordított VR6 motor), sőt a világ leggyorsabb közúti autójában, a Bugatti Veyronban W16-os, azaz két VR8-as motor van egymásba fordítva. Ezek ilyen f0s autók, azért tettek bele VR motort. Persze ez nem magyarázat arra, hogy azonos a V motorokkal, pedig így van, minimális eltérések vannak.
2015. szept. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

"És mit szólsz, ha azt mondom, hogy ..."


Azt szólom,hogy van már baj nem kevés nálad.....

2015. szept. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!