Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha van bicikliút, ilyen...

Ha van bicikliút, ilyen esetben se szabad a mellette párhuzamosan lévő úton menni?

Figyelt kérdés

Ha a bicikliúton gyalogosok, sokszor kutyasétáltató gyalogosok akadályozzák a biciklivel való haladást.

És nem jelzi tábla, hogy ne lehetne az úton menni, viszont úgy tudom ha van bicikliút akkor tilos ott.


2015. júl. 30. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tény, hogy van az út mellett párhuzamosan bicikliút, magában tiltja az autók között való közlekedést. Ha az autók útján van kerékpáros nyom (piktogram), akkor viszont szabad ott közlekedni, ha viszont nincs, muszáj lesz a gyalogosok, kutyások között biciklizned.
2015. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Osztott gyalogos-kerékpáros utat nem vagy köteles használni, csak ha le vagy tiltva külön a főútról.
2015. júl. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kresz csodája, hogy amit nem tilt, azt szabad. tehát ha az úton nem jelzi minden kereszteződés után tábla, hogy kerékpárral tilos rajta közlekedni, akkor bicikliút meglététől függetlenül természetesen szabad menni az úton is.
2015. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Látom vannak, akik már elfelejtették a szabályt, én viszont nemrég tanultam és csak a biztonság kedvéért:


"Ha az út mellett van kerékpárút, akkor csak itt szabad kerékpározni."


Felhívnám a figyelmet a "CSAK" szó használatára.


3.!

Akkor lakott területen sincs tiltva táblával, hogy 70-nel menjek, de mégis tiltva van a tanult KRESZ-ben. Itt sincs tiltva táblával, de ettől ez a rá vonatkozó szabály.


Az idézet forrása:


[link]

2015. júl. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

na akkor, én is nemrég tanultam:

"54§

(11)Ha az út mellett, annak vonalvezetését követve kerékpárutat vagy gyalog- és kerékpárutat jelöltek ki, a kétkerekű kerékpároknak a kerékpárúton vagy a gyalog- és kerékpárúton kell közlekedni. Ha a lakott területen a nem főútvonalként megjelölt út mellett annak vonalvezetését követve kerékpárutat vagy gyalog- és kerékpárutat jelöltek ki és az úton kerékpár nyomot (158/k. ábra) is kijelöltek - ha a közúti jelzésekből más nem következik - a kétkerekű kerékpárok az úttesten is közlekedhetnek."

a második mondatot nézd légyszi. lakott területen belül, ha tábla nem tiltja (és nem főút), bizony lehet az úton is menni.

2015. júl. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5!


Igen, az első válaszomban pontosan ezt írtam le. Ha piktogramot helyeztek el, akkor szabad a normál úton is közlekedni. Na, csak sikerük megfejteni. :D

2015. júl. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

Gyalog- és kerékpárút esetén piktogramtól függetlenül a KRESZ 13. § (2) is érvényes:

"Ha a gyalog- és kerékpárúton a gyalogosok forgalma a kerékpárosok továbbhaladását akadályozná, a kerékpárosok az úttesten is közlekedhetnek."

2015. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!