Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sokan, akik elkezdik a jogosít...

Sokan, akik elkezdik a jogosítványt, miért úgy állnak hozzá, hogy ők tudnak vezetni?

Figyelt kérdés

Nekem eddig szinte minden ismerősöm (18-20 éves, többnyire fiúk) azt állították,hogy ők jól tudnak vezetni, sőt nekik még a 30 órát ill. most már 580(?) km-t sem kell levezetniük, mert az oktató mondta,hogy jól vezetnek, de szinte mind úgy álltak az egészhez,hogy ők tudnak vezetni.


De miért?Én sosem gondoltam,hogy tudok vezetni, volt hogy jól sikerült egy vezetési órám (értsd: nem baszott le az oktató minden percben) és utána elégedett voltam, de nem gondoltam, és nem is állítottam,hogy én tudok vezetni, azt pedig még a legmerészebb álmaimban sem gondoltam,hogy nem kell megtennem a kötelező órákat.

Mikor megkaptam a jogosítványt akkor is az első 3 hónapig nem volt nagy arcom,aztán persze kezdtem elhinni,hogy tudok, és így utólag azzal a 3 hónappal meg azzal a tudással kitörölhetném most, de azért mégiscsak ,legalább már ott volt a 30+ levezetett óra meg a 3 hónap alatt megtett km, és hiába lószar az is, akkor is legalább több mint a "tudat",hogy elhiszem,hogy én tudok, és nem a nagy semmire mondtam.


2015. júl. 17. 16:32
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
59%
Van aki tényleg "gyárilag" jól vezet, akár 0km-rel maga mögött is. Van aki képes belejönni, megtanulni, ráérezni egy kis gyakorlattal. Van aki soha nem fog "jól" vezetni, de azért többé-kevésbé el tud jutni autóval A-ból B-be. És van, aki miatt drágább a kötelező biztosítás a fiataloknak és a frissjogsisoknak...
2015. júl. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
24%
Ja, és ez utóbbiakat szeretik a Baross utcában...
2015. júl. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az előttem szóló pontos elemzést adott.


nem elviccelve, de nekem volt pedálos autóm, a telken belül megfodulhattam, melegítettem a kocsikat, kiállás, beállás, tolatás, kerékcsere, stb..mire oktatóhoz kerültem, a fazon azt mondta az első két óra után, hogy bejelenz vizsgára...két hét múlva a vizsga előtt még mentünk egy kört, aztán jött a vizsgabiztos...


megfeleltem.volt(van) érzékem az autóhoz...

2015. júl. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Aki magabiztos, és úgy gondolja hogy tud vezetni, az általában elsőre sikeresen vizsgázik, később valóban tud vezetni. Aki bizonytalan, az egész életében az marad, 50 évesen is fog félni egy hosszabb nyaralásra elindulni.
2015. júl. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez oolyan dolog, hogy hiába mondja hogy tud vezetni, lehet el tud vele indulni menni stb, de ott van a pláne mikor valami váratlan helyzet van akkor mit fog ekzdeni, emnnyire marad higgadt vagy épp mit reagál.
2015. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tekintsünk el a vezetéstől.

Az életben kik érnek el nagy sikereket, gazdagok, barátok, család, stb? Hát a magabiztos emberek, akik bátran vállalják céljaikat, akaratukat, véleményüket.

Ez most off volt, de pontosan a vezetéssel is igy van: magabiztosnak kell lenni, de csak mértékkel, ismerni kell saját határainkat, amelyeket idővel bőviteni lehet.

2015. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Számomra nehezen hihető, hogy bárkit is elenged az oktató 1-2 óra után vizsgára...

Ő nem abból él,hogy tanulsz nála, és minél több órát vegyél?Hát de...ezért nem logikus számomra,hogy egy oktató keres rajtad 4-5 ezret 2-3 órával, és aztán elenged,miközben kereshetne 40-50-et is? (és keveset mondok)

2015. júl. 19. 10:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ott fogtam padlót, mikor az oktató hitetlenkedve tátogott, hogy még sosem vezettem autót? Tényleg?

És mégis hogy vezettem volna, ha nincs jogosítványom, és egy hete lett meg a KRESZ-vizsgám?

Ennek az lett az eredménye, hogy a mai napig hülyére vesz, és el akarja venni az önbizalmam, már az se jó, ahogy a napellenzőt felhajtom vagy az ajtót becsukom -- egész életemben autóval furikáztam, sokéves tapasztalatom van mindkettőben. Nem kell foglalkozni vele, ki mit mond, olyan meg nincs, hogy a kötelezőt nem vezeti le, ha mégis, akkor az oktató az engedélyével játszik.

2015. aug. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nagy gyuri ***** válasza:
Ha most azt mondom hogy vezetni mindenki tud ,tuti sokan fel hördülnek ...na de elsö sorban a vizsgán (is) közlekedni kell meg tanulni
2015. aug. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!