Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van olyan hely, ahol a 15...

Van olyan hely, ahol a 15 éves fiamnak elkezdhetem tanítani a vezetést?

Figyelt kérdés

2015. máj. 31. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Faluvégén, mellékutakon?
2015. máj. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Legálisan?

Nem igazán

2015. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán.

Ma már sokkal jobban odafigyelnek az ilyenre a rendőrök, nagyon sok az idegen rendőr is, tehát nálunk is többször van, hogy más területen dolgozó rendőröket rendelnek ide, plusz a földes utakon is vannak rendőrök, járnak arra is.

És nem gondolnám, hogy érne annyit az egész, hogy elvegyék a jogsidat.

Ha majd annyi idős lesz, az oktató is meg fogja tanítani vezetni, max. vesz pár plusz órát, ha úgy van, de nem ér annyit az egész, hogy őt is eltiltsák még azelőtt, hogy egyáltalán lenne jogsija, neked meg, hogy elvegyék a már meglévőt. Nem érdemes a mai világban kockáztatni.

Meg aztán megtanítod valahogy vezetni, lehet nálad is van egy pár dolog, amit rosszul csinálsz, nem szabályos, ami belerögzül majd a gyerekedbe, aztán meg majd szív vele a gyerek, mert a vizsgán nem lehet úgy csinálni. Aztán, majd ha jogosítvány lesz a kezében és úgy csinálja, az egy dolog, de nagyon sok minden ha rosszul berögződik, amit a vizsgán nem lehet, vagy nem úgy lehet, akkor meg neki lesz nehezebb.

2015. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Maximum saját telken belül..garázsba be-kiállás, kapu előtt ipszilonnal megfordul, betolat..

ha te vezetsz, és a gyerek sokat ül melletted, akkor úgy is látja a táblákaz, körforgalmat, és azt, hogy apu mit tesz vészhelyzetben..

az egyik kisunokám négy éves, már hibátlanul káromkodik amikor az autóival játszik, vagy ül a bicaján..apja, anyja mélyen hallgat olyankor..(mindketten kocsival hordják mindenhová...itt Budapesten)

2015. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

15 évesen küldd el AM tanfolyamra, a nyáron elvégzi, levizsgázik, nyomul valami kismotorral, közben gyakorlatot szerez közlekedésből, és amikor két év múlva megcélozza a B kategóriát, nem lesz gondja a KRESZ-szel.


Persze közben kimehettek valami tanyára vagy TSZ udvarba gyakorolni.

2015. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Legálisan csak magánterületen.

De mindenhol találsz a közelben elhagyatott placcot, földutat, ipari bekötőutat, ahol hétévégén a madár sem jár. Ott lehet próbálkozni kis lebukásveszéllyel.

2015. máj. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
magánterületen vagy vidéken pl töltés mellett, ahol nem járnak annyian
2015. máj. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Beviz Elek ***** válasza:

Akadnak ilyen helyek, csak keresni kell. Kis falvak melletti földutak, stb.

Azzal hogy megtanítod az alap dolgokra (elindulás, váltás,stb), nem fog semmi rossz dolog rögzülni. Én sok tanyasi úton kocsikáztam jogsi nélkül, nem tudtam 2 kézzel kormámyozni csak tenyérrel, de pár óra alatt belejöttem.


Nincs semmi hátránya, míg sokan pótórákat vesznek, addig az oktató velem csak 15-öt vezettetett le, cserébe fizette a rutin és forgalmi vizsgámat.

2015. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 papjana válasza:
Engem kb. 10 évesen ültetett be az apukám egy Moszkvics 412-es kormánya mögé, egy földúton. Mindent nekem kellett csinálni, ő az anyósülésben ült. Most 54 múltam, azóta vezetek. Gyakorolni, tanulni soha nem árt. De olyan helyre vigyed, ahol sem emberben sem az autóban nem tehet kárt. Most egy 25 éves kockalámpás Ladánk van, épp a mai napon is úgy vezetett a 8 éves fiam, hogy a lábaimra ült, én kezeltem a pedálokat, ő kormányzott, hogy szokja, tanulja az autót.
2015. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!