Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » "Villogó zöld jelzés" alatt...

"Villogó zöld jelzés" alatt mit értenek?

Figyelt kérdés

2015. máj. 13. 23:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hamarosan piros lesz.
2015. máj. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
[link] lennénk kíváncsiak,érint minket az útvonal!
2015. máj. 14. 00:30
 3/13 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A normál zöldet villogó zöld követi, utána naraancs, majd piros.

Tehát kapsz egy jelzést, hogy mindjárt sárga következik.

2015. máj. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azt értik, ami írva vagyon: villogó zöld jelzés :)

Jelentése: folytathatod az utadat a meghatározott irányba, azzal a feltétellel, h nem zavarsz másokat. Pl. kereszteződésnél, gyalogátjárón stb. nem ész nélkül haladsz, hanem figyelembe veszed az elsőbbségadást (főút-mellékút, jobbkéz-szabály, átjáró stb.) De ha minden oké, mehetsz.

2015. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Ebben a cikkben az utolsó bekezdés foglalkozik a témával: [link]


Eszerint Zöld -> villogó Zöld -> Sárga -> Vörös lenne a szekvencia; sárgán csak akkor csúszhatsz át, ha a sebesség miatt nem tudsz megállni; ellenkező esetben sárgán való átgurulást is büntetnék.

2015. máj. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Én Ausztriában találkoztam ilyennel, a lényege, hogy sárga jelzés következik. Nem kell fejre állós fékezést csinálni, fel tudsz készülni arra, hogy a lámpa váltani fog. Ezt nálunk is bevezethetnék. Minden idióta nyugati dolgot bevezetnek, csak az értelmeset nem.
2015. máj. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne kavarjuk a dolgokat!

valóban kétféle villogó zöld jelzés létezik:

- Az egyik, amikor arra figyelmeztet, hogy hamarosan vége a züld jelzésnek, és utána sárga vagy piros kvetkezik. Ez az, amit az előző hsz-okban említettetek.

- Amiről viszont szó van, az az ún. folyamatosan villogó zöld jelzés. Ezt elsősorban olyan helyeken szokták használni, amikor viszonylag gyér a forgalom. A jelentése hasonló a villogó sárga lámpával, azzal a kbséggel, hogy ez néha változni szokott. Azaz, nálunk pl. van egy útkereszteződés, ahol van egy rendes, háromszínű jelzőlámpa, normál üzemmódban, de mellette ott van külön egy zöld is, amely - megfelelő esetekben - zölden villog, és megengedi azt, hogy - természetesen, kellő körültekintéssel - a kereszteződésben jobbra kanyarodj.

2015. máj. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Melyik országban élsz? Lefényképeznéd kérlek? Ilyet még sosem láttam!
2015. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Erdélyországban. Konkrétan Marosvásárhelyről van szó. Most, hogy szóba került, egyre többet veszek észre. Mutatok egy párat:

[link] - Sajnos, itt nem nagyon látszik, hála a Gugli utcaképnek

[link]

[link]

[link]

Mint látható, mindegyik alatt ott van egy kis "elsőbbségadás kötelező" tábla. Általában a jobbra kanyarodáshoz nyújtanak surranóutat: Amíg szemből vagy jobbról érkezik a forgalom, addig ez megengedi, hogy jobbra kanyarodj.

2015. máj. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Az nem villogó zöld, hanem a kanyarodóknak nyilas zöld (szerintem). Pont ezeket a kereszteződéseket nem ismerem, de egyik erdélyi városban sem láttam villogó zöldet ami jelezné hogy mehetsz ha akarsz.


Ameddig folyamatosan világít valamelyik irányba a nyíl, addig arra kanyarodhatsz.

2015. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!