Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi történik ilyenkor? Közterül...

Mi történik ilyenkor? Közterületes megbüntetett, fellebeztem, de állítólag ők már nem tehetnek semmit, az ügy a rendőrségé.

Figyelt kérdés
Állítólag kanyarban parkoltam (egy lakótelepi parkolóban!!!)és reggelre ott volt a bírság 8000 Ft-ról. Írtam a közterületeseknek, amire azt válaszolták, hogy ők nem tehetnek semmit, ha nem értek eggyet, ne fizessek, és az ügy 30 nap múlva továbbítódik a rendőrségre. Kb 3 hónapra rá a postaládában volt az értesítés, hogy ajánlott levél jött a rendőrségtől. Ezt nem tudtam átvenni (nem nem akartam, tényleg nem tudtam), azóta semmi. Ez olyan 7 hónapja volt. Na ilyenkor mi van?
2010. febr. 20. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha közterületen megbüntetnek szabálytalan parkolásért, akkor az szabálysértés, mely először a közterület-fenntartóknak az ügye. A 8.000 Ft-ot a helyedben befizettem volna, mert így, hogy 30 nap múlva sem fizettél, a közterületisek feljelentettek (min. 20.000 Ft bírság), és az ügy automatikusan a rendőrséghez került. Ők először küldenek egy levelet - valószínű amit nem vetél át -, amiben megkérdezik ki az autó tulajdonosa, és ki az üzembentartója, ezt neked vissza kell küldened, és ez alapján fogják a bírságot kiszabni. Ha ezt sem fizeted be, akkor APEH behajtja tőled kamatostul (ha nem vagy keresőképes, akkor szüleidtől)!

Én a helyedben befizettem volna, mert ezen összeg sokszorosát fogod most kapni!

2010. febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát tök mindegy, hogy nekem van-e igazam, és tényleg nem parkoltam rossz helyen, ez nem számít? Amit a közterületes mond, az úgy van és kész?

Ez ellen nem lehet fellebbezni??

2010. febr. 21. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ezt azért be is kell bizonyítania. És be is fogja egy fényképfelvétellel! Fizetsz, ne aggódj! Gyűjtögess szorgalmasan (30.000 Ft. közig.bírság!)
2010. febr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na de mikor jön erről bármi levél?
2010. febr. 24. 17:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként örülök, hogy ennyi kárörvendő ember van! Véletlenül nem közterületes vagy?!
2010. febr. 24. 21:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!